AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1999 25 5. Danny Blind, Benni McCarthy en Kaitano Tembo van Seven Stars poseren tegen de typerende achtergrond van de Tafelberg voor de fotografen. 6. Jan Wouters leidt de eerste training in het Greenpoint Stadion, dat op drie minuten rijden van het hotel ligt. 7. Kleine schaduwen op het gras verraden hoe hoog de zon aan de Kaapse hemel staat. De Ajacieden verrichten zware arbeid in de aanloop naar de hervatting van het Nederlandse seizoen. 8. Een bekend gezicht in Kaapstad. Alastair Dick, die jarenlang uitkwam voor Seven Stars, is op vakantie in Zuid-Afrika en maakt van de gelegenheid gebruik om zijn oude clubmakkers Danny Blind en Jan Wouters op te zoeken. De in Schotland geboren Alastair werkt tegenwoordig als salesmanager voor een Londense krant en droeg tussen 1986 en 1988 het Ajax-shirt. 9. Een 'curtain raiser' noemt men in Zuid-Afrika een voorwedstrijd. Die ging op 13 januari voorafgaande aan de echte wedstrijd tussen Ajax en een combinatie elftal van Cape Town Spurs en Seven Stars tussen een team van Ajax-medewerkers (aangevuld met talentrijk journaille en minder talentrijk ABN-personeel) en een team van medewerkers van de aanstaande zusterclub. Uitslag? 0-0. 10. Vermoeide voetballers na afloop van de curtain raiser. Van links naar rechts Ivo Trijbits, Rob Moore, Jan Pruijn (Ajax' nieuwe 'minister van Buitenlandse Zaken'), arbiter Michael van Praag en Bob-Jan Hillen. 11. Ajax Amsterdam en Ajax Cape Town broederlijk bijeen voor aanvang van de wedstrijd in het Greenpoint Stadion. 12 Beeld uit de wedstrijd die Ajax Amsterdam met 5-0 won. Jesper Gronkjasr tracht zijn tegenstander Graig Rosslee te passeren. 13. Dank u Ajax...

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 25