Ajax Cape Town^, Op zondag 10 januari reisde Ajax met een groot gezelschap naar Zuid-Afrika. Dat de bestemming voor een trainingskamp ter voorbereiding op de tweede helft van het seizoen zo ver weg werd gezocht, had een duidelijke reden. Op 11 januari werd tijdens een persconferentie in Planet Hollywood te Kaapstad officieel fOrOREPORTVME bekend gemaakt dat Ajax zich een meerderheidsbelang heeft verworven in een nieuwe Zuid-Afrikaanse club. gastvrijheid, het heerlijke klimaat, de immense populariteit van Benni, de verbluffende schoonheid van het land, de wedstrijden, de Tafelberg, de emmers zweetdruppels die op de trainingen werden geplengd, de wijn, de resten van Apartheid, 'ons' Greenpoint Stadion... Ah haaaa! De trip naar Zuid-Afrika was een ontdekkingsreis naar een nieuwe woonplaats voor Ajax. En die nieuwe woonplaats bleek al lang voor het afscheid op 21 januari een nieuw thuis. De fotoreportage vertelt het verhaal van Ajax Kaapstad. 1. De aankomst in Hotel Villa Via te Kaapstad. Het personeel is blij met Ajax als gast en trots dat het nationale voetbalidool ('Die Kaapse sokkerster', schrijft het dagblad Die Burger) Benni zich als hotelgast laat inschrijven. 2. Direct na aankomst in Kaapstad wordt koers gezet naar Planet Hollywood waar voorzitter Michael van Praag verrast wordt door de uitgesproken gastvrijheid. 3. Ajax... Cape Town! 4. Michael van Praag maakt bekend dat Ajax Amsterdam een dochter heeft in Kaapstad: Ajax Cape Town. enteel nog lkaar in de hoogste Premier even Stars en Cape met ingang van het de naam Ajax Cape Town aan de competitie deelnemen. Groot nieuws natuurlijk. Maar deze futuristische start van de Zuid-Afrikaanse stage werd in de volgende dagen ietwat in de schaduw gezet door de ontwikkelingen rond de gebroeders Frank en Ronald de Boer. Of zij willens en wetens als speelbal werden gebruikt in een soms kolderiek, soms misselijkmakend spel is (nog) niet duidelijk. Maar de kwestie was een kwalijke door David Endt angel in het voorbereidingswerk van Jan Wouters. Ondanks die schaduwzijde is de trip naar Zuid-Afrika er een geweest om met veel genoegen op terug te kijken. Het was een reis vol zonneschijn, onvergetelijke ervaringen, merkwaardige omstandigheden, hartelijkheid en goede arbeid. Onvergetelijk was ook de onnavolgbare wijze waarop de speaker tijdens de wedstrijden elke aankondiging van een doelpunt liet volgen door een prachtig, trillend, nadrukkelijk en aanstekelijk 'Ah haaaa!'. De doop van Ajax Cape Town, het enthousiasme van de Kaapstad-bewoners, de Townships, de excursies naar plaatsen waar een mens normaal gesproken nooit komt, de AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 24