Collega's in Spanje: houd moed, we leven met u mee oorlog, droeve ogen achter het lerarenbrilletje, lichtjes vervroren mondhoeken, vrouwelijke lippen. Te veel Noerejev in zijn nadagen. Hugo Camps in NRC Handelsblad van 19 december Na afloop gooiden tientallen Feyenoord-supporters met stenen en vuurwerk naar de politie. De ME was genoodzaakt charges uit te voeren. Door dit optreden werd voorkomen dat de Rotterdammers de trein met Ajax-supporters konden aanvallen. De politie sprak achteraf van 'een rustig verlopen Feyenoord-Ajax'. Erik Brouwer in Het Parool van 21 december Wouters, die als voetballer na een wedstrijd al in staat was een sluitende tactische verhandeling af te steken, boog zich over de microfoon. Klip en klaar legde hij uit dat het spelbeeld niet werd 'Voor zo'n voorzet Kom ik m'n bed bepaald door de wissels, maar doordat Feyenoord moest aanvallen, waardoor Ajax de ruimte kreeg, en Ajax te gretig de tegenaanvallen inzette, waardoor Feyenoord weer ruimte kreeg voor de tegen- tegenaanvallen. Verder nog vragen? Arthur de Boer in Het Parool van 21 december 'Stamoudste' Leo Beenhakker kon in elk geval niet wachten tot 'Jantje' Wouters was uitgesproken om hem welkom te heten in het metier. Toen hij Wouters uit de perszaal troonde met de woorden: 'Collega, gaan we nog eventjes wat drinken?', was dat net iets luider uitgesproken 'collega' dan ook nadrukkelijk als een compliment bedoeld. Arthur de Boer in Het Parool van 21 december Vandaar dat Ajax bij Jari Litmanen alleen een kans maakt als het de komende maanden weer leuk wordt binnen de club. Vervolgens moet hem een nieuw perspectief worden geboden. Pas dan komt het geld ter sprake. Maar Jari Litmanen houdt dan ook van rock roll. Jaap de Groot in de Telegraaf van 2 januari De wereld is hopeloos ingewikkeld geworden en dat is een excuus voor velen om zich vooral nergens anders mee te bemoeien dan met datgene wat dichtbij ligt en waarvan men zich gemakkelijk kan verbeelden het aardig te doorzien: voetbal dus. Herman Kuiphof in NRC Handelsblad van 5 januari Gummbah in de Volkskrant van 6 januari In Kaapstad zijn Ajacieden nog godenzonen Willem Vissers in de Volkskrant van 14 januari voorspellen veel kenners een zwaar verval voor Ajax. FJet zal inderdaad niet eenvoudig zijn om in eigen land onder de jeugd geschikte vervangers te vinden. Onmogelijk is het natuurlijk niet. Voor de club zal de winterstop een uitkomst zijn geweest. Jan Wouters heeft rustig kunnen bouwen aan zijn ploeg. Ver van huis, in Zuid-Afrika. Ver weg dus ook van het cynisme van de media. Maar hij zal het zwaar krijgen bij terugkomst, want de club, de toeschouwers en de media rekenen op minimaal de tweede plaats. Daarom heeft Leo Beenhakker het nu ook zo naar zijn zin bij Feyenoord. In Rotterdam-Zuid was de winterstop een winterroes. Van den Herik en Beenhakker gaven los van elkaar toe dat ze zich er weieens op hadden betrapt om op een van de feestdagen naar pagina 651 van teletekst te zappen. Gewoon, om even te genieten van de stand. Beenhakker is een van de beste bespelers van journalisten. Bij Feyenoord dreigt hij nu hetzelfde te gaan doen. Na Feyenoord - Ajax viel het me tijdens de persconferentie op dat hij zijn verhaal begon met de mededeling dat hij niet tevreden was over het spel van Feyenoord in de eerste helft. Meest chagrijnige blik erbij en een gedeprimeerde lurk aan de sigaar. 'Er is hier dus nog veel werk te verrichten,' zei hij ogenschijnlijk aangeslagen. Daarmee was hij alles en iedereen voor. Niemand vroeg nog iets aan Beenhakker. Zijn club staat eerste, met een straatlengte voorsprong, maar de Don zegt simpelweg dat er nog heel veel werk is te verrichten. Jan Wouters zat ernaast en had als nieuwe hoofdtrainer zijn eerste grote persconferentie. Hij deed het heel rustig. 'Er wordt weer in voetbaltaal gesproken bij Ajax' stond er een dag later in de kranten. Het is te hopen voor Wouters dat hij deze rust, bij alle dreiging van uitblijvende successen en weglopende spelers, weet te bewaren. En mocht hij in de problemen komen, dan moet hij Leo maar even bellen. Die vindt alles op het moment best en wil zijn oude gabber heus wel van media- adviezen voorzien. Het wordt een boeiende tweede seizoenshelft, ook voor de heren media. Jeroen van den Berg AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 248