Olsen had iets elegants en ook iets bespiegelends over zich, terwijl Jan Wouters kracht, inzet, onbuigzame wilskracht en tot- het-uiterste-gaan uitstraalt. Herman Kuiphof in NRC handelsblad van 15 december begin misschien effe wennen zijn, maar er komt een dag dat ze denken: 'Ach, kan mij het schelen, alles of niks.' Jan Mulder in de Volkskrant van 14 december Op weinig aandeelhoudersvergaderingen zal zoveel over gras zijn gesproken als dinsdag op de eerste bijeenkomst van de investeerders van Ajax. Harry van Gelder in de Volkskrant van 16 december Doorgewinterde bezoekers van aandeelhoudersvergaderingen zaten met hun oren te klapperen. De zaal was meer geïnteresseerd in het logo en de sportieve prestaties van de club dan in de neergaande koers van het aandeel. Peter Junge in Het Parool van 16 december De plotselinge openhartigheid van Morten Olsen is in zijn branche ongekend. Het verschaft de buitenwacht een onthullende kijk in de kleedkamer waar, volgens de Deen, het bestuur van Ajax zich nooit heeft laten zien. Maar hoe ontroerend ook, het blijft een door een subjectieve knutselaar in elkaar gestoken kijkdoos. Chris van Nijnatten in Algemeen Dagblad van 16 december Weggedoken in een hoekje van de perskamer wacht al heel lang één man op de weggestuurde trainer. Hij heeft alles gehoord en dat maakt hem triest. Als Olsen dan eindelijk klaar is, omhelzen de twee elkaar. Een knuffel vol warmte. Sjakie huilt. De materiaalman van Ajax is de enige. Christiaan Ruesink in Algemeen Dagblad van 16 december Moulijn. Roept veel heimwee in de Rotterdammer op. Heeft in de Bloklandstraat zijn eigen monument. En terecht. Fijn dat hij nog onder ons is. Schuwt zijn mening niet. Hij was net iets beter dan Piet Keizer met zijn belachelijke schaar. Hugo Borst in Algemeen Dagblad van 19 december Jansen. Zo zien ze ze graag in de Kuip. Werken, uitblinken en zwijgen. Onzichtbare, onmisbare middenvelder. Gaf in zijn leven slechts één slechte voorzet. Die ging erin. Hugo Borst in Algemeen Dagblad van 19 december Cruijff. Ik ken mensen die Jeliazkov beter vonden. Heeft wellicht te maken met het feit dat Johan van Ajax kwam. Kon in de nadagen van zijn loopbaan nog aardig5meekomen in Feyenoord 1. Er waren supporters die daar geen getuige van wensten te zijn. Hugo Borst in Algemeen Dagblad van 19 december Arie Haan. Toptrainer, volgens Arie Haan. Werd vorig jaar ontslagen door Feyenoord en dit jaar door Anderlecht en wordt volgend jaar ontslagen door VfB Stuttgart of zoiets. Maar dat is allemaal niet zijn schuld. Er is daardoor zo langzamerhand een interessante parallel te trekken met Aad de Mos. Paul Onkenhout in de Volkskrant van 19 december Niets zo inwisselbaar als een trainer. Aad de Mos is gewoon een andere naam voor Arie Haan. Jan Gijzen in Het Parool van 19 december Een monoloog van vijfendertig minuten, dat was nou net te veel eer voor Ajax. Morten Olsen had niet aan die persconferentie moeten beginnen. Alles was gezegd. En de beschaafde Deen heeft toch al niet het timbre van de jihad. Zijn hoofd staat niet naar januari, vlak voor het verstrijken van de transferdeadline van 15 januari, verschijnt op de 601-pagina van teletekst plotseling het bevrijdende nieuws: 'De Boer akkoord met bod Volendam'. Dat is misschien wel de beste oplossing voor iedereen, denk ik bij mezelf. In Voetbal International nummer 1 van 6 januari 1999 lees ik in de wekelijkse rubriek 't Wereldje de volgende mededeling: 'Michael van Praag zegt zich diep te generen dat hij de spelersgroep van Ajax in het Engels moet toespreken om zich enigszins verstaanbaar te maken. Nu worden meteen de communicatieproblemen met De Boertjes duidelijk: die hebben het Engels van de voorzitter natuurlijk niet begrepen.' Een pijnlijke constatering: de media beginnen de draak met Ajax te steken. En, het wordt nog erger. In dezelfde rubriek staat verder: 'Gerrie Mühren wordt scout van Ajax. Gabrich, Juan, Marcio Santos, Ledezema, Demtsjenko, Sibon; hoofd scouting Ton Pronk kan inderdaad wel wat hulp gebruiken.' Krijgt Tonnie Pronk nu de rekening gepresenteerd van de gevolgen van het Bosman-arrest? Het is satire en in 't Wereldje komt iedere club aan de beurt, maar toch geeft de wat jolige manier waarop over Ajax wordt bericht te denken. De toekomst kent, eerlijk is eerlijk, veel onzekerheden. Het positieve nieuws uit de winterstop was de terugkeer van de herstelde Jari Litmanen, maar dit heuglijke Foto: Ron Richel feit werd vervolgens weer volledig overschaduwd door gespeculeer over zijn naderende vertrek. Zonder Litmanen, Blind, Van der Sar(?) en de tweeling AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1999 247

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 247