Mediastilte Maar ook de hogepriester van het zuivere voetbal kan niet zonder resultaat DE MEREN MEDIA samenstelling /Wichel Sleutelberg Donderdag heerst een gespannen sfeer rond de Arena. Vanaf twee uur arriveren de spelers van de A-selectie. Binnen, in de Arena, is de pers niet welkom. Fotografen, cameraploegen en journalisten staan buiten voor de slagbomen waar de spelers passeren om het stadion te betreden. Sommige spelers staan de media uitgebreid te woord, andere zijn chagrijnig. Giorgi Kinkladze lacht om de gekke situatie. "Mogen jullie er niet meer in nadat we verloren hebben?" vraagt hij. Als de slagboom bij zijn pasje niet omhoog gaat, begint de Georgiër weer te lachen. "We mogen zelf niet eens meer het stadion in." Barbara Barend in Het Parool van 11 december Het feit dat straks ook de nummer drie van de eredivisie - na het spelen van kwalificatieduels - aan de Champions League mag deelnemen, houdt de kachel voorlopig brandende bij Ajax. Maar het zal een vreemd gezicht zijn als de Ajacieden op 23 mei na een overwinning op NAC een ereronde lopen vanwege het bereiken van de derde plaats. Fred Buddenberg in Trouw van 12 december Maar ook de hogepriester van het zuivere voetbal kan niet zonder resultaat; gouden wetten bestaan in het topvoetbal bij de gratie van de overwinning. Poul Annema in de Volkskrant van 14 december Zondag is het Feyenoord-Ajax. Misschien een goed idee om de hele Tweede Kamer in de Kuip ergens hoog in de bocht te zetten? Opvolgers zat. Ruud Verdonck in Trouw van 14 december 1. Oefen strafschoppen met ze. Jan, je bent vanaf zaterdag leider van een miljoenenbedrijf geworden en dat heeft met geld te maken. Gisteren had die gemiste strafschop van De Boer de wedstrijd gewonnen en die twee punten extra kunnen verderop in de competitie van doorslaggevend belang zijn voor de lucratieve deelname aan de Champions League. Geen dingetje dus waar we als beursgangers makkelijk overheen kunnen stappen. Jan Mulder in de Volkskrant van 14 december 6. Oefen mouwen opstropen. Eerst droog in de kleedkamer, dan voorzichtig op een training midden in de week (belangrijk: doe het niet meteen een dag voor de wedstrijd, want ze raken anders volledig de kluts kwijt) en dan, als iedereen begrijpt waar je het over hebt, kun je op een zondagmiddag met het dak van de Arena dicht een kwartiertje voor tijd en met een voorsprong van 6-0 eens tegen ze zeggen: 'Richard en Dani: opstropen maar.' En dat ze dan gaan oprollen tot boven de elleboog. Het zal in het De mediastilte tijdens de winterstop voelt anders dan die in de zomer. Onze agenda's zijn erop berekend dat er in juli en augustus niet wordt gevoetbald. Dus gaan we in die tijd massaal op vakantie of gaan we zelf voetballen. Op stranden, in parken, in bossen en op kampeerterreinen. We verplaatsen onze gedachten even naar andere zaken. Vanaf half augustus, als de clubs aan hun eerste serieuze oefenwedstrijden beginnen en de scholen op het punt staan om hun deuren te openen, komt voetbal weer op een hoge plaats in het prioriteitenlijstje. Thuis, op het werk, in de cafés en - uiteraard - in de stadions. Hoe anders is het gesteld met de gedwongen pauze in de maand januari, ook wel de winterstop genoemd. Het blijft een raar woord, winterstop. Als ik op zondag 10 januari 1999 door de binnenstad loop, zie ik veel blije gezichten op straat: het is prachtig weer en het lijkt alsof iedereen praat over het temperatuursrecord van vijftien graden Celsius dat in die week is bereikt. 'In Biarritz werd zelfs bij een temperatuur van 23 graden topless gezond,' meldt het NOS- Journaal. Kan iemand mij overigens uitleggen waarom hier het woord topless is gebruikt? Tijdens de winterstop verplaatst alle aandacht zich automatisch naar schaatsen en darts. Ajax komt desondanks in het nieuws, maar verdacht vaak met een negatieve ondertoon. Er wordt veel gezegd en geschreven over het gehannes rondom de transfersoap met de De Boertjes. Op 13 AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 246