foto iiri Büller MOMENTOPNAME 'Menigeen zal zich de wedstrijd Ajax - Feyenoord in de Amsterdam ArenA herinneren. Richard Witschge bewoog zich toen voort langs de linkerkant van het veld terwijl hij ondertussen de bal meerdere malen hooghield. De door mij uitgekozen foto is niet uit die wedstrijd afkomstig maar uit de return in Rotterdam, op 5 april 1998. Het was die dag een heel heftige wedstrijd met veel overtredingen op het veld en veel haat op de tribunes. Witschge was het zwarte schaap van de wedstrijd en werd voortdurend door het publiek uitgejouwd, bespuugd en bekogeld. Ook de spelers van Feyenoord lieten hem niet met rust en hier is het Jean-Paul van Gastel die Witschge hard aanpakt. Het mooie aan deze foto is de hagelbui die Rotterdam die dag teisterde. De hagel hoopte zich op op de tribunes en vormde de perfecte ijshallen, bestemd voor Richard Witschge. Op de achtergrond zie je er dan ook eentje richting Richard vliegen. Naar mijn mening is dit een goede journalistieke foto die precies vertelt waar het in die wedstrijd om ging.' Jiri Büller (Scheveningen, 1973) is al vanaf zijn veertiende bezig met fotografie. Deze hobby leidde al gauw tot een passie voor de sportfotografie. Büller ging een aantal keer mee met verschillende sportfotografen en kwam zo tot de beslissing die hem uiteindelijk sportfotograaf maakte. Het volgen van de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag bracht hem als stagiair bij Het Parool en de Volkskrant. Tegenwoordig is Büller bij Trouw verantwoordelijk voor bijna alle sportfotografie. MAGAZINE FEBRUARI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 220