VERLIEZERS Ai AX MAGAZINE FEBRUARI 1999 207 en ik voel het al. Ik fiets zeker twee minuten sneller naar school. En dat met wind tegen, hè.' Hij moest ook maar streng zijn voor zichzelf, voor zijn eigen bestwil. Het zou zonde zijn als een contract bij Ajax niet door zou gaan omdat hij zo nodig Floris moest zien. Trouwens toch een saaie serie. Ridders en zo, meer iets voor kinderen, en voor meisjes. Zijn zus vond Floris een 'spetter' en ook Sindala vond ze zo'n mysterieuze vent. 'Hij heeft van die geheimzinnige donkere kijkers,' zei ze dan op een zweverige toon. Alles wat hij leuk vond kon zij hem op die manier tegen maken. Ze vond Johan Neeskens ook al een spetter. Ze kon ook nooit eens normaal doen. Voetbal interesseerde haar niets, maar sinds kort keek ze wel elke zondag mee naar Studio Sport. En dan maar klagen hoe gemeen het was dat Neeskens de hele tijd op de grond lag. En dat de tegenpartij zo oneerlijk deed. 'Uitdelen en incasseren,' zoals de trainer zei als er op de training geklaagd werd. 'Stel je voor dat hij net zo tuttig zou gaan voetballen als Henk-Jan die hier in de straat woont, dan zou Neeskens snel gaan vervelen.' Daar had ze niet van terug. Zijn knie deed trouwens al een paar dagen gemeen pijn als hij rende. Hij kon daar met niemand over praten, zelfs niet met Hein. Bij Ajax hadden ze een clubarts die alles er voor over had om de spelers zo snel mogelijk weer in het veld te krijgen. Zijn dokter zei altijd dat hij rust moest houden als er iets was. 'Wat je lichaam kapot maakt, kan het maar het beste zelf repareren.' Mocht hij weer twee weken niet voetballen. Stond misschien iemand anders met Aad De dagen die volgden stonden schuurtje en rende de keuken binnen 'Ma! Waar ben je?' gilde hij door het huis. Hij liep door tot onderaan de trap en schreeuwde nogmaals. Zijn moeder kwam verschrikt de slaapkamer uit. 'Rustig aan, lieverd, rustig aan. Zet nu eerst je fiets netjes neer en vertel me dan rustig waar de brand is.' 'We mogen de voorwedstrijd spelen en misschien komt meneer Michels wel kijken,' hijgde hij, 'en dan word ik ontdekt en mag ik eindelijk bij Ajax!' in het teken van De Wedstrijd. 'Je moet goed eten en op tijd naar bed,' had Hein gezegd, 'dan spaar je krachten die in de wedstrijd beslissend kunnen zijn als het op verlengen aankomt.' Daar had Hein natuurlijk weer gelijk. 'Ik lig er om half acht in de laatste tijd,

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 207