- i Foto: Guus de Jong Ajax reisde op 8 januari vol zelfvertrouwen naar Italië. Twee dagen ervoor was in een prachtige show FC Groningen met 9-0 opgerold. Grote uitblinker in die wedstrijd was Jan Mulder, die in anderhalf jaar Ajax vooral geblesseerd was geweest. In Het Parool verwonderde hij zich erover dat het publiek hem nog niet had weggehoond. 'Ik mag dan tegen FC Groningen redelijk hebben gespeeld, mijn oude vorm heb ik Foto: ANP Johan Neeskens en Milan-keeper Vecchi tijdens de enige officiële wedstrijd die Ajax in San Siro speelde. nog lang niet. En wat ik vóór de wedstrijd tegen FC Groningen heb gepresteerd is helemaal huilen met de deur dicht.' Nu was Mulder na Ajax' zevende treffer langdurig toegejuicht. Mulder: 'Ik kreeg er kippenvel van. Uit dat applaus bleek dat ze nog achter me stonden.' Toch verklaarde de opvolger van Cruijff dat kritiek hem meestal koud liet. 'Als mens doet me dat totaal niets. Bij mij zijn de voetballer Mulder en de mens Mulder strikt gescheiden. Ik ben gek op voetbal, maar de Kick Wilstra-periode is nu toch wel voorbij. Ik ben het voetbal in de loop der tijd anders gaan benaderen. Er zijn buiten dat voetbal ook andere dingen en daar maak ik gewoon de tijd voor vrij. Ik kan niet uitsluitend en alleen met voetbal bezig zijn.' Over de tweestrijd met AC Milan maakte Mulder zich niet druk. 'De zenuwen, zoals men die kan hebben voor een Europa- Cupduel, die heb ik niet en volgens mij de andere spelers ook niet. We zien het wel als Inters Ronaldo in duel met AC Milans Paolo Maldini tijdens een onderlinge wedstrijd van de twee bespelers van Stadio Giuseppe Meazza op 22 maart 1998. AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1999 197

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 197