gehad in Tokio. Er is geen enkele foto van mij met die hoogste prijs in handen. Later wel natuurlijk, bij de huldiging in Amsterdam. Maar niet op het veld. Ik vraag me nog weieens af, hoe dat nou toch kon gebeuren. Het was niet zo dat ik bewust heb vermeden. Ik ben niet bewust de andere kant opgelopen. Maar ik was er niet mee bezig. Nu denk ik: stom. Je moet eerst de Champions League winnen en dan krijg je überhaupt pas de kans om een wereldbeker te winnen; om je een jaar lang de beste van de wereld te mogen noemen. En dan loop ik gewoon het veld af om te gaan douchen. Belachelijk. Wat is er mooier dan op het veld één voor één met die beker op de foto te gaan? Ik geloof dat Danny en Frank hem in handen hebben gehad, en Edgar. Het is tekenend dat je er te gemakkelijk mee omging. Ik heb het me nooit gerealiseerd. Het is niet meer terug te draaien. Ik heb me dan ook heilig voorgenomen om voortaan meer van succes te gaan genieten.' Mooi. Maar waar? Van der Sar: 'Ik zal het maar vertellen. Ik heb een voorcontract getekend bij Inter.' Leuk voor je. Gefeliciteerd. Van der Sar: 'Nee, serieus, we hebben nog twee doelen dit jaar. De beker en de competitie. Het kampioenschap lijkt me niet meer reëel. Ik denk dat Feyenoord nog wel in staat is twaalf punten te verliezen, maar ik denk ook dat het niet voor de hand ligt dat wij geen enkel punt meer verspelen. Maar we moeten gewoon proberen tweede te worden. Een wonderlijke ambitie wellicht, voor Ajax, maar het is niet anders. We weten allemaal hoe belangrijk het is de Champions League te halen. En die tweede plaats zal al lastig genoeg blijken. Vitesse volgt, en zelfs PSV staat slechts op drie punten. Heerenveen is nog een concurrent.' Van der Sar zegt het met droge ogen. Heerenveen is een concurrent. Maar met alle respect en hoe sympathiek de Friese club ook moge zijn, Foppe de Haan heeft in de Champions League natuurlijk net zo weinig te zoeken als een jood in Mekka. Van der Sar: 'In Europa is alleen de Champions League belangrijk. Naam maken lukt niet in de UEFA Cup. Daar kan Lech Poznan nog in de kwartfinale komen.' Meer verbaal aanwezig Is er een verschil merkbaar tussen de trainers Olsen en Wouters? Van der Sar vindt het een lastige vraag. Voor het antwoord zou hij misschien negatieve dingen over Olsen moeten zeggen en dat is allerminst de ambitie van Van der Sar. Van der Sar: 'Er is een verschil, maar dat zal nog grotendeels moeten blijken. De trainingsvormen zijn anders en het is inmiddels ook duidelijk dat Wouters op trainingen meer verbaal aanwezig is. Als er iets fout gaat, legt hij het spel stil en legt hij uit hoe het wel moet. Olsen liet het verder gaan en legde het later uit. Ik kan moeilijk zeggen welke methode beter is. Er was ook een verschil toen Beenhakker wegging en Van Gaal trainer werd. Dat kan ook niet anders. Iedere trainer doet het op zijn manier. Wouters had als speler nogal een AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1999 17

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 17