Thuis in KATERN Barcelon Op 1 juni 1997 nam het Amsterdamse publiek afscheid van Louis van Gaal, Gerard van der Lem en Frans Hoek. Het trainerstrio ging naar Barcelona met de intentie om daar net zulke successen te behalen als zij met Ajax hadden geboekt. Van Gaal haalde de oude bekenden Reiziger, Bogarde en Kluivert naar de Catalaanse hoofdstad, vulde de trainersstaf aan met Ronald Koeman en in januari van dit jaar voegde hij ook nog eens de gebroeders De Boer aan zijn selectie toe. Ajax en Barcelona zijn onlosmakelijk aan elkaar verbonden. Af en toe lijkt het meer op een filmdecor met Nederlanders in de hoofdrol, dan op werkelijkheid. Naast de oud-Ajacieden lopen in Barcelona ook Boudewijn Zenden, Philip Cocu en Ruud Hesp rond. Het trainingsveld van Barcelona ligt pal naast het stadion, wordt omzoomd door hekken en voor een groot gedeelte door een groene stoffen muur om pottenkijkers buiten de deur te houden, maar ook door palmen en andere tropische bomen. Enkele supporters klimmen in deze bomen en houden zich bijna twee uur lang vast aan de bladeren om alle bewegingen van hun helden te kunnen volgen. Maandagfnorgen half elf, de selectie wandelt in alle rust vanuit het stadion naar het trainingsveld om vast warm te lopen voordat Louis van Gaal ten tonele verschijnt. Na tien minuten komt de trainer van Barcelona. Hij oogt rustig, groet de zoals elke dag toegestroomde media en sluit het hek achter zich. De storm die eind vorig jaar opstak tijdens een periode van slechte prestaties is geluwd. Het bestuur, vooral de president van de club Josep Lluis Nunez heeft nog steeds alle vertrouwen in Van Gaal. Niets lijkt de AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 160