Nieuwe Mitsubishi's voor de Ajacieden Ajax heeft dit jaar een nieuwe autosponsor: Mitsubishi. Alvorens hun nieuwe voertuigen in ontvangst te nemen poseerden de spelers op het trainingsveld met een Mitsubishi Space Star, voor de gelegenheid opgetuigd als Ajax-mobiel. De meeste Ajacieden kozen voor de Mitsubishi Galant (met een motorinhoud van 2,5 liter, 24 kleppen en leren bekleding), Richard Witschges voorkeur ging uit naar de Pajero, de terreinwagen van Mitsubishi, terwijl Edwin van der Sar een primeur had met zijn zilverkleurige Mitsubishi Space Wagon. De keeper is in Nederland de eerste eigenaar van dit type. Foto: Louis van de Vuurst Het Ajax-kaartenhuis Het begon met twee maal hartenboer op Voorland en in de Meer. Zij stonden jaren aan het roer en wonnen titels keer op keer. Zij werden zelfs internationaal en speelden menig interland. En dat kwam dan toch allemaal door opleiding in Ajax' teamverband. Eén troef speelde op vijf en één op zes of negen. Zij zorgden voor het verband in het kaartenhuis Maar toen..., aan welke joker heeft het gelegen? Ineens voelden zij zich niet meer thuis. Plotseling kwam een drang naar Spanje, 't Zette alles op zijn kop. En de maatjes in Oranje stookten dat vuurtje nog wat op. De ArenA begon te loeien toen de heren wilden stoppen. Je kon de wrevel zelfs zien groeien en zo werden de harten schoppen. Weg was plots alle krediet. Soms klonk een striemend fluitconcert. Men accepteerde gewoonweg niet dat Ajax zo benadeeld werd. Maar hoe de kaarten ook waren verdeeld, niemand kon het spel nog winnen. En hoewel het weinig heeft gescheeld, haalde Barca de laatste slag nog binnen. Maar zijn we daarmee nu verslagen? Men mag ons nu dan wel beproeven, misschien op nog meer spelers jagen, Maar Ajax heeft nog veel meer troeven. Wim Heisterkamp, Amstelveen vereniging tevreden zijn met het huidige embleem. Ik zou echter weieens willen dat deze vraag werd gesteld aan de fans van ons aller Ajax. De huidige gekopieerde karikatuur komt in de verste verte niet overeen met de echte stoere Griekse held. Het mooiste cadeau dat Ajax de fans bij de viering van het 100-jarig bestaan kan geven, is het oude logo. Zoals de Engelsen zeggen: soccer is a tradition. Ivo van Capel, Noorden Embleem Regelmatig heb ik het Ajax-bestuur aangesproken met het idee om het oude embleem te laten terugkeren op ons tenue. De laatste keer dat ik dit heb verzocht, was in het seizoen 1990-1991 en het antwoord dat ik kreeg, was dat het bestuur en de AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 151