Hoop voor de toekomst Over de ontwikkelingen rond het eerste zaterdagelftal valt op het moment niet veel te vertellen omdat het team voor de competitie niet meer in de wei gekomen is. Wel werd een aantal oefenwedstrijden gespeeld en die gaven goede hoop voor de toekomst. ZAXltOAQ 1 door Wim Heisterkamp Helaas heeft de KNVB tot twee maal toe het gehele district afgelast, terwijl er op de Ajax-velden prima gevoetbald had kunnen worden. Sterker nog, er wérd ook gevoetbald, eh wel door de lagere elftallen. Dat hun wedstrijden gewoon doorgingen had alles te maken met het feit dat zij in een ander district uitkomen. Het bleef derhalve voor het eerste zaterdagelftal bij een aantal oefenwedstrijden, maar die gaven gelukkig alle hoop voor de toekomst. In Katwijk, tegen de club met die naam, uitkomend in de hoofdklasse A, werd verdienstelijk gelijk gespeeld met 2-2 in een zeer aantrekkelijke wedstrijd. Tegen Volendam (zat), uitkomend in diezelfde hoofdklasse, werd het op het bijveld van de ArenA 3-1 in een ontmoeting van twee maal een half uur en al was het dan allemaal niet echt serieus, voor de mentaliteit van de groep had het zeker een positieve uitwerking en hopelijk werpt dat in januari zijn vruchten af, als de competitie opnieuw van start gaat. Onderlinge verbondenheid Op de laatste trainingsdag van 1998 hadden de trainers Edmond Claus en Cees Boot een toernooivormpje georganiseerd op het kunstgrasveld, waarbij de spelers van alle vier de elftallen, gemixed, tegen elkaar speelden, waardoor er een grotere onderlinge verbondenheid ontstond. Normaal zien de spelers elkaar zelden omdat de trainingstijden niet parallel lopen en ook het competitieprogramma zodanig is samengesteld, dat een deel van de elftallen altijd uit speelt als de andere helft op de Toekomst actief is. Na afloop van het sportieve gebeuren was er in het restaurant van de Toekomst een gezellig samenzijn georganiseerd door Dick de Groot in samenwerking met jan Buskermolen van de Evenementencommissie. Dick de Groot was destijds in de Meer nog trainer van de zaterdag 1 en organiseerde toen vlak voor Kerstmis een gelijksoortige avond in het spelershome bij tante Sien. Men vond dat deze traditie in ere hersteld moest worden, vooral ook om een hechtere band te creëren en te laten merken dat Ajax niet alleen de ArenA is, maar dat we nog steeds Hierbij wil ik het Ajax-bestuur, de zaterdagafdeling en vooral mijn kanjers uit de veteranen hartelijk bedanken voor de belangstelling tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis. De fruitmand was zowel prachtig als heerlijk! Manon de Vries Het eerste zaterdagelftal. Achterste rij vanaf links: Edmond Claus (trainer), Peter Hoogland (fysiotherapeut), Lloyd de Meza, John Hofwijks, Dennis Bogaard, Dennis van der Wal, Gerard van Rossum, Maervin Groenhart, Giorgio Tsie, Ronald Renzema, Jan van Oevelen (assistent-scheids- rechter), Jerry Kisoor (leider). Voorste rij: Michel Sluymers, Paulo Meijndershagen, Danny Murphy, Marc Geestman, Jeffrey Boekelaar, Jerry de Koning, Raymond Bennekers, Said Saïdi-Amor, Brian de Wit. één vereniging zijn. Michael van Praag zal zelden zo snel op zijn wenken bediend zijn, want twee dagen eerder, op de algemene ledenvergadering, had hij te kennen gegeven van dit soort evenementen gecharmeerd te zijn en meegedeeld dat hij met de Evenementencommissie op zou nemen hoe dit ten uitvoer gebracht zou kunnen worden. Welnu, de eerste aanzet was er. Met een lekker saté-hapje en een drankje bleef bijna iedereen nog zo'n paar uurtjes bij elkaar en bij het naar huis gaan stond er voor ieder nog een flesje drank klaar voor de naderende feestdagen. Het was een geste, die zeer op prijs werd gesteld en het geheel is volgend jaar zeker voor herhaling vatbaar. AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1999 147

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 147