houden velen in het publiek even de adem in. Sommigen kijken vol bewondering, anderen willen eerst weieens zien wat Ajax in huis heeft. De sceptici wordt onmiddellijk de mond gesnoerd, want in de eerste wedstrijd walst Ajax over l.FC Köln heen. Binnen vijftien seconden schiet Furdjel Narsingh al raak en het eindsignaal staat het 5-0. De kop is eraf. Ook de tweede tegenstander, gastheer Greven, moet buigen voor Ajax, maar bij de derde partij gaat het mis. De pasta is de jongens misschien in de benen gezakt, waardoor Bochum Ajax in de tang kan nemen. De Duitse ploeg ramt de bal, zoals de meeste ploegen op het toernooi, naar voren in de hoop dat deze bij een aanvaller belandt. Kevin Rijnvis, bijgenaamd Van der Star, moet twee keer vissen. Het tegendoelpunt maakt niets meer uit. We hebben verloren. In de kleedkamer staan de gezichten op onweer, ook die van trainer Ladru, de 's middags gearriveerde assistent Kortlevers, leider Van Teunenbroek en Eefje, de fysiotherapeute. Alle euforie is in de schoenen gezakt. De eerste plaats in de poule moet worden afgestaan aan Bochum, Sombere gezichten in de kleedkamer na het 2-1 verlies in de derde poulewedstrijd tegen Bochum. Na in de finale Bochum verslagen te hebben mag Ajax zich winnaar noemen van de hoofdprijs van het toernooi en kan de beker de lucht in. de eerste plaats in het toernooi lijkt even erg ver weg. Het verbond heeft een deukje opgelopen. Later op de avond valt er wel iets te vieren. Bijna als vanzelfsprekend wint Ajax de technische spelletjes: Balletje hooghouden (hoewel Meivin Zweistra bij lange na zijn record niet haalt), slalommen op pylonen en schieten in twee gaten, een hoog en een laag. Het verlies van Bochum wordt even naar de achtergrond gedrukt bij het bejubelen van de veroverde beker. Eén prijs is binnen. De volgende ochtend bij het ontbijt staan de gezichten strak. Het is vandaag erop of eronder. Bij verlies is Ajax gedoemd om te spelen om de vijfde tot en met de achtste plaats, bij winst is er nog steeds uitzicht op de eerste plek. Met argusogen worden de tegenstanders bekeken. Dan volgt de peptalk van de trainer en... go! Alsof het niets is laat Ajax' D- en E-combinatie geen spaan heel van de opponenten en bereikt de ploeg de finale. Daarin moet gestreden worden tegen Bochum, het enige team dat het Ajax tot nu toe moeilijk heeft gemaakt. De eerste beker. Op zaterdagavond wint Ajax de behendigheidsspelletjes. AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1999 De sporthal barst uit zijn voegen. Gewapend met vlaggen, spandoeken en toeters moedigt de hele zaal de finalisten aan. Het 'Ajax, Ajax'-geroep voert de boventoon. Bij de spelers gingen de hartslag omhoog, net als bij de trainers, de leider en de fysio. Zal Ajax ditmaal wel de Duitsers kunnen verslaan? Terwijl in de voorgaande wedstrijden gemakkelijk gescoord werd, moet nu lang gewacht worden op een doelpunt. Bij de 1-0 volgt eindelijk de ontlading. Nu kan het niet meer misgaan, hoewel.... vlak voor tijd schiet een Bochum-speler keihard op doel, maar de paal brengt redding. Het feest is compleet. Zoals de moeder van Mitchell Donald omschreef: 'Er zat een engeltje op de lat dat de bal heel hard weer ver van het doel blies.' Alsof zij Ajax 1 zijn dat de Champions League heeft gewonnen, worden de spelers gefêteerd. Vrijwel elk team wil met de helden uit Amsterdam op de foto en er wordt menige handtekening uitgedeeld. Ajax is nummer één en Furdjel wordt ook nog eens uitgeroepen tot de beste speler van het toernooi. In twee dagen drie eerste prijzen: ondanks het carnaval en de Duitse worsten vonden de mannen van Ladru het een supertoernooi. 143

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 143