De tien Ajacieden die de D2/E1-combinatie vormden die het toernooi in Greven speelde. Staand vanaf links: Kevin Rijnvis, Meivin Zweistra, Mitchell Donald, Jeffrey Sarpong, Frans Sabajo en Yassine Benmoussa. Gehurkt: Gregory van der Wiel, Deniz Asian, Furdjel Narsingh en Jaoud Harhour. Aan de Bratwurst in het clubhuis van Greven. willen trainen, desnoods op de parkeerplaats. Het tiental is teleurgesteld als deze wens niet in vervulling gaat; de reis naar Greven, een plaats met 34.000 inwoners iets boven Münster, is nog lang. Terwijl een van de ouders op de parkeerplaats nog her en der een kippenpootje uitdeelt, zijn de jongens al in de bus gesprongen. Ze willen door. Niet eten, maar voetballen. In de bus wordt onder leiding van Furdjel Narsingh, de aanvoerder van de hele club, een goede yell bedacht. 'Tjieke, tjieke, tjieke, hoi, hoi hoi! Aloie, aloa, aloie, ra, ra, Ajax Amsterdam, ha, ha, ha!' De yell wordt geoefend en het verbond wordt daardoor sterker en sterker. Intussen nadert de karavaan de plaats van bestemming. Na het uitpakken van de spullen en het inspecteren van de kamers is de selectie uitgenodigd voor het diner in het clubhuis van Greven. Althans, 'diner'? Iedereen moet het doen met een Bratwurst en een snee brood. Met argusogen wordt de worst bekeken, die in de verste verte niet op de roti, de kebab, de falafel of de gehaktbal van thuis lijkt. Met lange tanden worden de roze verschijnselen naar binnen gewerkt. Ook in het hotel is het wennen. Terwijl de spelers zich in alle rust op hun belangrijke toernooi willen voorbereiden, komt in de grote zaal van het hotel de raad van elf bijeen, aangevoerd door Prins Carnaval, om zich voor te bereiden op het carnaval. Een paar weken voor dit volksfeest losbarst komen traditiegetrouw de Prins en zijn gemalin met andere alaaf- zingers bijeen om bier drinken en brood met bloedworst eten. Dit keer heffen zij ook een andere carnavalskraker aan en lopen zij, op aangeven van de meegereisde supporters, op de melodie van 'Ajax Amsterdam, olé, olé' een polonaise. Technische spelletjes Ondanks het carnaval-gehos in de benedenzaal blijkt de volgende ochtend dat de gouden tien goed geslapen heeft. Slechts een enkeling moppert op het gelal van de feestvierders. Maar na het douchen en tanden poetsen zitten ze fris en fruitig aan tafel, klaar voor hun toernooi. Bij binnenkomst in de sporthal van Greven lijkt even een stilte te vallen. 'Ajax is er, Ajax is er' fluisteren spelers van andere ploegen. Zoals zo vaak gezegd wordt staan de Amsterdamse banjers al met 1-0 voor voordat ze ook maar een bal aangeraakt hebben. De fans moeten nog even geduld hebben voor zij zich kunnen vergapen aan de technische hoogstandjes, omdat Ajax pas na zeven wedstrijden aan de beurt is. Dat betekent zeven keer een kwartier wachten. Als de toppers van Ladru dan eindelijk binnen de boarding mogen, AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1999 141

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 141