Winterstop in de zaal Tien kleine mannetjes, een trainer, een leider en een fysiotherapeut gingen naar Duitsland. Een combinatie van het E1- en D2-elftal speelde in Greven een prestigieus zaalvoetbaltoernooi. Tranen, zweetdruppels, carnaval en Bratwurst waren de ingrediënten van een jacht op het goud. llfcn week voor deze bijzondere selectie naar de oosterburen vertrok, werd door de gljfrmeegedaan aan een ander jpaalvoetbaltoernooi. In de Sporthallen jfeuid in Amsterdam vond het jaarlijkse toernooi plaats van de Cliniclowns, een organisatie die het verblijf voor kinderen in net ziekenhuis zo aangenaam mogelijk maakt door kinderen te laten lachen om de gekke fratsen van clowns. Onder toeziend oog van profvoetballers als keeper Edwin Zoetebier, Dries Boussata en Michael Mols speelden jeugdelftallen van onder meer Ajax, Heerenveen, Feyenoord, PSV en Emmen de sterren van de hemel. Een finale ging aan de pupillen van trainer Patrick Ladru en assistent Edwin Kortlevers voorbij. Hun jongens verloren met 1-0 van Emmen, een ploeg die het volgens leider Foto: Anne van Hes JEMSD door Simone Tacx foto's Simone Tacx Henk van Teunenbroek niet eens waard is om hoekschoppen tegen te nemen. Onderschatting of niet, Ajax moest het doen met de strijd om de derde en vierde plaats die uitmondde in een echte finale omdat Feyenoord verrassend verloor van Holland en dus gedoemd was om tegen Ajax te spelen. In deze mini-klassieker moesten penalty's de beslissing brengen. Vincent Hofman werd de man of the match. Door zijn keeperskunsten behaalde de El de derde plaats. Een mooie eindrangschikking, maar eerste worden is natuurlijk nog veel mooier en dat doel moest dan maar bereikt worden in Duitsland. Bratwurst Voor de derde maal reisde op vrijdagmiddag 15 januari een Ajax-selectie af naar Greven. Vorig seizoen deden twee elftallen mee aan het door SC Greven '09 georganiseerde internationale zaalvoetbaltoernooi, dit jaar ging één elftal. Tien spelers, vijf uit de El en de vijf jonkies uit de D2, verzamelden zich bepakt en bezakt bij de Toekomst. De meesten zouden de komende dagen bijgestaan worden door vaders, moeders en ooms. Zij volgden in colonne het busje met de spelers, die zich onderweg concentreerden op hun wedstrijden. Een voor een worden de tegenstanders besproken, alleen maar Duitse clubs. 'Die zijn altijd heel sterk,' zegt de een. 'Maar wij zijn natuurlijk veel beter,' zegt een ander, blakend van zelfvertrouwen. Om wat frisse lucht te happen en de droge keel te smeren wordt vlak voor de grens, in de buurt van Enschede, een korte pauze ingelast. Tijdens de borrel wordt veel gelachen, maar neemt ook de drang om te voetballen toe. Vooruitlopend op de wedstrijden wordt al heel voorzichtig geproost op de eerste plaats. Het lijkt alsof een verbond gesloten wordt, het verbond van de overwinnaars. Hoewel het al donker en laat aan het worden is, zijn de jongens niet te temperen in hun enthousiasme. Ze Voor de tweede maal in successie nam Ajax deel aan het Cliniclowns-toernooi, dat dit jaar voor het eerst in Amsterdam plaatsvond. 140 AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 140