Terug van weggeweest Lange tijd was het somberheid troef. Het hoogste jeugdelftal van Ajax had het heel moeilijk in de competitie. Wedstrijd na wedstrijd werd verloren en aan die droevig stemmende opeenvolging leek maar geen einde aan te komen. Maar na de winterstop pakte de A1 de draad weer op. Er werd weer goed gevoetbald, er werden punten gehaald en Ajax klom op de ranglijst. jtUGV A1 door Simone Tacx foto's Louis van de Vuurst Ketting weer bij de ploeg is gekomen na een half jaar blessureleed. Dat scheelt een slok op een borrel. Daarnaast gaat Aaron Mokoena, die alleen nog maar meegetraind heeft, eindelijk spelen en is de neus van Abubakari Yakubu zodanig geheeld dat hij weer mag voetballen. Bovendien kwam in de eerste helft van het seizoen ook Kwame Quansah niet in actie vanwege een kwetsuur aan de knieschijf. Als zij er weer allemaal bij zijn, wordt de selectie heel anders.' Harms is dan wel opgelucht na de overwinningen van de Al, maar hij vindt wel dat de ploeg constanter moet gaan spelen. Dan zal hij weer eens voorzichtig achterover kunnen leunen op de bank, zoals hij de laatste jaren gewend was. Maar zoals het er nu naar uitziet kan hij alvast aan die ontspanningsoefeningen beginnen. Mede dankzij de terugkeer van Jeroen Ketting in de ploeg is de A1 duidelijk op de weg terug. zoals het er nu naar uitziet goed gedaan. Op het eigen veld op de Toekomst werd het Bredase NAC met 8-2 verpletterd. In Groningen werd een minder overtuigende overwinning geboekt, maar dat maakte het feest na de zege op de plaatselijke FC er niet minder om. Met slechts één wissel op de bank, vanwege blessureleed, werd in een rommelig duel met 2-1 gewonnen. 'Nu kan wel gezegd worden dat Groningen onderaan de ranglijst staat, maar voor de winterstop zouden we denk ik niet gewonnen hebben van deze ploeg. Dan konden we dat tandje net niet bijzetten. Volgens mij kan het de komende tijd alleen nog maar beter gaan,' zegt de opgeluchte Harms. 'Dat komt mede doordat Jeroen Didi Longuet, Rubin van der Veen en Kevin Bobson bejubelen een van de acht Ajax- doelpunten tegen NAC. vorige Ajax Magazine was hij nog dat het dit seizoen allemaal niet meer zou worden, maar nu is Cas Harms, van de Al, veel optimistischer De kerstvakantie heeft de selectie AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1999 139

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 139