van Ajax: Mitchel Piqué en Cedric van der Gun, die ieder twee maal scoorden, en Arno Splinter. Joop Brand Het is niet mijn gewoonte - en dat zal het ook nooit worden - om in ons Magazine te reageren op artikelen die in de pers zijn verschenen. Maar het artikel van Joop Brand in Voetbal International als reactie op de beschuldiging van Johan Cruijff en Wim Jansen in het kerstnummer van dat weekblad dat de opleiding van de bvo's niet deugt, ergerde mij zodanig dat ik vind hier iets over te moeten opmerken. De stelling van de heer Brand luidde: 'Die tweede elftallen zijn een ramp' en: die verschrikkelijke tweede elftallen met ongemotiveerde eerste-elftalspelers moeten afgeschaft worden. Oplossingen zijn er naar zijn mening te over. Hij komt echter niet veel verder dan de loze kreet om zeventien- en achttienjarige talenten te laten rijpen in de eerste divisie en ze op woensdagmiddag te laten begeleiden door een hedendaagse 'Faas Wilkes'. Hij gaat mij toch niet vertellen dat de eerste-divisieverenigingen zitten te wachten op een huurleger aan talenten van andere bvo's om zich te laten gebruiken als duiventil? Lang niet voor alle jeugdige talenten zal er plaats zijn in de eerste divisie, waardoor vele jongeren op achttienjarige leeftijd uit beeld verdwijnen, terwijl je als bvo nu nog de kans hebt een speler langer te beoordelen op zijn geschiktheid voor het eerste elftal. Zo kan ik nog een aantal argumenten noemen waarom ik het idee niet kan waarderen. Ik kan me ook niet voorstellen dat Johan en Wim op dit soort oplossingen zitten te wachten ter verbetering van de jeugdopleidingen. Het zou van iets meer creativiteit getuigen als er suggesties worden aangedragen om de attentiewaarde van de competitie van de tweede elftallen omhoog te schroeven. Daarmee schep je de mogelijkheid voor (potentiële) talenten om zich een grotere kans toe te dichten om een plaats in de bedrijfstak betaald voetbal te verwerven. Daar zijn de spelers en de bvo's meer bij gebaat dan bij het kiezen van de gemakkelijkste weg in de vorm van een koude, kille sanering. Chris Kanu in actie tijdens een van de oefenwedstrijden die Ajax 2 op de Toekomst speelde tijdens de winterstop. De eerste tegenstander was Lugdunum, de club uit Leiden waar de broer van Tim de Cler speelt. Gelukkig is Tim zodanig van de beenbreuk die hij opliep in de kampioenswedstrijd van het vorige seizoen, hersteld dat hij voor het eerst weer kon spelen. Dat gold niet alleen voor Tim. Ook Robert-Jan Ravensbergen en Cedric van der Gun konden wij na hun langdurige blessures weer aan werk zien. De wedstrijd werd op eenvoudige wijze met 4-0 gewonnen. Doelpuntenmakers waren Brutil Hosé (2x), Gerald Sibon en Cedric van der Gun. Na hun traditionele trip naar de Canarische eilanden wilde AFC, alvorens ze aan de tweede helft van de competitie begonnen, tegen Ajax spelen. Bij AFC speelden maar liefst zes spelers die ooit voor Ajax hebben gevoetbald. Met onder anderen Gerald Sibon en Giorgi Kinkladze in ons midden bleken wij een maatje te groot voor AFC. Het was echter toch voor beide partijen een lekkere trainingswedstijd. De einduitslag was 5-2 en de doelpuntenmakers bij AFC waren Aboikoni en Bobby Gehring en aan de kant 132 AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 132