door Casper Nelis werd gestopt. De terugspringende bal werd wederom voor een vrij doel door Ambiti naast geschoten. Het was ongelooflijk dat die bal naast ging, want het was veel moeilijker de bal buiten de goal dan erin te schieten. Gelukkig werd niet veel later aan alle onzekerheid een eind gemaakt. In de 65ste minuut scoorde Darl Douglas uit een pass van Raphael Supusepa 2-0. De wedstrijd kabbelde zo naar het eind, omdat NAC niet beter kon en Ajax niet de dwang had om de score te laten oplopen. Okano In de tweede week van januari werd de training hervat en elke buitenstaander vroeg zich af waarom zoveel fotografen en een televisieploeg de verrichtingen van het De Japanner Okano traint op proef mee met het tweede elftal. tweede elftal volgden. Het bleken Japanse media te zijn, die mee waren gevlogen met Masayuki Okano. Hij wordt als een van de talenten van Japan beschouwd en zat tijdens het wereldkampioenschap Voetbal in Frankrijk op de bank. Ook in de twee vriendschappelijke wedstrijden tegen Lugdunum en AFC was de televisieploeg present. Tot hun grote teleurstelling stond Masayuki niet vanaf de aftrap in het elftal. Toch hebben zij met name in de wedstrijd tegen AFC voldoende beelden van hem kunnen opnemen die de moeite waard waren om door te seinen naar Japan. Laten we niet te hard van stapel lopen, maar de eerste tekenen wijzen erop dat hij aardig kan meekomen. Aan Jan Olde Riekerink de schone taak om hem in de komende periode de finesses van het Ajax- spel bij te brengen. Trainingskamp Het lag oorspronkelijk in de bedoeling om een heus trainingskamp in Cadiz te Spanje te beleggen, maar op het laatste moment liet de sponsor in Spanje het afweten en moest deze lang geplande trip worden geannuleerd. Uit de krant hebben we kunnen vernemen hoeveel Nederlandse verenigingen uit het betaalde voetbal daar hun tenten hebben opgezet en waarschijnlijk heeft men in Spanje aan een van deze ploegen de voorkeur gegeven. Er restte niets anders dan in Nederland te blijven en een aantal wedstrijden tegen amateurverenigingen te organiseren. Jan Olde Riekering heeft de training en coaching van het tweede elftal overgenomen van Jan Wouters. AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1999 131

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 131