met Jan Olde Riekerink Verder Na anderhalf jaar het tweede elftal te hebben getraind werd Jan Wouters na het vertrek van Morten Olsen benoemd tot hoofdtrainer. De spelers van het tweede elftal zagen hem met gemengde gevoelens vertrekken, omdat zij enerzijds hun trainer deze promotie van harte gunnen, maar anderzijds graag het seizoen met hem hadden willen afmaken. e maandenjpiet in ^ieverband te zijn aangetreden 2 vlak voor de winterstop nog keenHket veld. Dat gebeurde onder [ding van de nieuwe trainer Jan Olde lekerink, thl in ieder geval tot het eind n dit seizoen^et elftal onder zijn hoede et is vanwege de enorme files op de maandagen zo langzamerhand ondoenlijk een deugdelijke planning te maken om bij de uitwedstrijden op tijd te arriveren. De trip naar Breda nam maar liefst ruim twee uur in beslag, waardoor we ternauwernood een gedegen warming-up konden maken. Onder de toeschouwers bevond zich ook Jan Wouters, die benieuwd was hoe de jongens het er afbrachten na zo'n lange periode van gedwongen rust van af zouden brengen. De eerste helft zagen we een aantrekkelijke wedstrijd. In tegenstelling tot de vorige jaren, toen wij het knap lastig hadden tegen NAC, wisten wij ditmaal snel een overwicht te creëren en NAC min of meer onze wil op te leggen. Het was dan ook niet verbazingwekkend dat wij op een 1-0 voorsprong kwamen. Mare Stuut bereikte in de 22ste minuut met een lange bal Darl Douglas die als rechterspits in de basis begon en met een perfecte voorzet bediende hij Chris Kanu. Chris zette zijn hoofd tegen de bal en keeper Zoïs was kansloos op deze inzet. Hoewel wij duidelijk het betere van het AJAX 2 door Herman Bosschieter foto's Louis van de Vuurst spel hadden, waren sommige aanvallen van NAC niet geheel van gevaar ontbloot. Na de voorsprong kropen wij namelijk door het oog van de naald toen Glenn Helder een vrije trap nam. Casper Nelis tastte mis en geheel vrijstaand voor een leeg doel schoot Da Costa Taverez tegen de binnenkant van de paal. Na een overtreding op Richard Knopper op de rand van het strafschopgebied was het de beurt aan Arno Splinter om te laten zien of hij uit de vrije trap de voorsprong verder kon uitbouwen. Arno nam de toegekende vrije schop onberispelijk, maar de goalie stond op zijn post. Na de rust, waarin Chris Kanu werd vervangen door Andy van der Meyde, was de eerste mogelijkheid om te scoren voor Ajax. Na aangeven van Andy van der Meyde vond Richard Knopper echter de keeper van NAC op zijn weg. Ajax kende daarna een mindere periode met als gevolg dat NAC twee opgelegde kansen kreeg om op gelijke hoogte met Ajax te komen. De eerste keer werd de bal door Glenn Helder overgeschoten. De tweede keer, in de 59ste minuut, nam Broers een vrije trap, die 130 AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 130