je de kansen laat liggen valt de goal meestal aan de andere kant. Hetgeen ook geschiedde in een nogal stormachtig kwartiertje voor het doel van Edwin van der Sar. Zelfs bij 1-1 kreeg Ajax in de slotfase nog de mogelijkheden voor de volle winst maar het schot van Rudy kwam net enige centimeters te kort en dus bleef de wedstrijd steken op een gelijkspel, waar Feyenoord heel erg blij mee was en Ajax uiteraard aanzienlijk minder. 'We moeten ons na de winterstop maar richten op de tweede plek, op een plaats in de Champions League,' concludeerde Danny Blind na afloop. Nieuwe namen Achter de schermen werd er in de winterstop hard aan gewerkt om binnen de organisatie een aantal vacatures op te vullen. Zo werd oud-Ajacied Gerrie Mühren per 1 januari 1999 toegevoegd aan de scouting als opvolger van Spitz Kohn en op de nieuwjaarsreceptie van 8 januari kon voorzitter Van Praag nog meer nieuwe namen presenteren. Frank Kales werd voorgesteld als de nieuwe algemeen directeur. Hij volgt in deze functie Maarten Oldenhof op, die de club per 1 januari had verlaten. De nieuwe directeur, afkomstig van IBM, is een bekende uit de basketballwereld met als international ruim honderd wedstrijden achter zijn naam. Ook trainer Jan Pruijn werd voorgesteld. Hij treedt bij Ajax in dienst als manager jeugdopleiding buitenland. Vol trots meldde de voorzitter ook nog dat Ajax als tweede club na Real Madrid vanaf 1 februari zal toetreden tot de Hall of Champions van de FIFA, een permanente tentoonstelling waar de allergrootsen uit het internationale voetbal worden geëerd. Vele beroemde spelers (onder wie natuurlijk de inmiddels tot Europees voetballer van de eeuw uitgeroepen Johan Cruijff) en trainers (o.a. Rinus Michels) Benni werd tijdens Ajax' verblijf in Kaapstad overal waar hij kwam als een held verwelkomd. winterstop, stond voor Ajax de strijd in de Kuip tegen Feyenoord op het programma. De situatie was duidelijk. Als Ajax nog enigszins wilde blijven meetellen in deze competitie moest er gewoon gewonnen worden en dat was lang geen sinecure voor Jan Wouters. De motivatie was er wel maar jammer genoeg kampte de ploeg nog steeds met veel blessures: Jari Litmanen, Shota Arveladze, Jesper Gronkjaer en natuurlijk Ole Tobiasen waren er niet bij. Zonder Cruz, Tomasson, Van Vossen en Van Gobbel zou Feyenoord er toch ook heel anders hebben uitgezien. Toch ging Ajax prima uit de startblokken en creëerde het de eerste kansen. Helaas misten Babangida en Benni de mogelijkheden. De Zuid-Afrikaan zorgde vlak voor de rust wel voor de verdiende voorsprong door op aangeven van Frank de Boer de bal prima aan te nemen en schitterend in te schieten (0-1). Dat Feyenoord in de tweede helft uit een ander vaatje zou gaan tappen viel te verwachten hoewel de stormloop nog even uitbleef en Ajax in die eerste periode zelfs kansen op 0-2 kreeg. Jammer dat die mogelijkheden niet werden benut want als dienst bij Ajax). Een vriendelijk dankwoord van de voorzitter viel hun ten deel. Als opvolgers werden door de leden Uri Coronel, Joop Leeuwendaal, Rob Ombre en Ton Tielenburg gekozen. In de rondvraag hadden verschillende aanwezigen nogal wat vragen en opmerkingen richting bestuur. Met name oud-eerste-elftalspeler Ger van Mourik hield, omdat hij 'er niet van kon slapen', een boeiend en emotioneel betoog over allerlei zaken die hem niet aanstonden. Vooral het slappe optreden van het eerste elftal in tal van wedstrijden deed hem zeer. Hij miste 'het spelen met het Ajax-hart en de mouwen opstropen als het niet liep'. En zo konden anderen eveneens hun vragen en opmerkingen afvuren en werden er door het bestuur toezeggingen gedaan om tot oplossingen te komen zodat iedereen uiteindelijk toch wel tevreden de traditionele borrel kon gaan nuttigen op de gezondheid van elkaar en de club. Feyenoord En op het succes, want op zondag 20 december, de laatste speeldag voor de Foto: Touchline de International Federation of Football History and Statistics uitgeroepen tot Europees voetballer van de eeuw. De legendarische nummer 14 blijft de Duitser Franz Beckenbauer en de Spanjaard Alfredo di Stefano voor. Marco van Basten eindigt als tweede Nederlander op de tiende plaats. Woensdag 13 januari In het Greenpoint Stadium in Kaapstad eindigt het oefenduel tussen AFC Ajax en Ajax Cape Town in een 5-0 overwinning voor de moederclub. De doelpunten komen op naam van Richard Knopper, Benni, Ronald de Boer, Sixaba (e.d.) en Dean Gorré. Donderdag 14 januari Brutil Hosé wordt op aanraden van de aanklager van de KNVB voor vier wedstrijden geschorst omdat hij in het duel met Heerenveen Ronnie Pander tegen het hoofd geslagen heeft. Vrijdag 15 januari Vlak voor het sluiten van de Spaanse transferperiode komt een einde aan de soap rond Frank en Ronald de Boer. De tweeling vertrekt met onmiddellijke ingang naar Barcelona. Met de overgang is een bedrag van 22 miljoen dollar gemoeid. Zaterdag 16 januari Vanuit Kaapstad arriveren Frank en Ronald de Boer in Barcelona Raphael Supusepa voegt zich bij de selectie in het trainingskamp in Zuid-Afrika. Maandag 18 januari Tijjani Babangida, Sunday Oliseh en Benni McCarthy verlaten de Ajax-selectie in Kaapstad AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1999 117

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 117