Foto: Louis van de Vuurst heb het niet goed gedaan, ik wist al van de zomer dat ik weg zou gaan. Het is een grote fout geweest dat ik niet heb gedaan wat ik dacht. Ik heb mijn eigen graf gegraven. Ik had meteen moeten opstappen,' aldus de teleurgestelde trainer. Aandeelhoudersvergadering Op 15 december belegde AFC Ajax NV voor het eerst een aandeelhoudersvergadering. Een mengelmoes van supporters en beleggers trof elkaar in de RAI. Het werd een nieuwe ervaring voor voorzitter Van Praag en zijn medecommissarissen Arie van Os en Hennie Henrichs. Lang niet alle vragen bleken even clubvriendelijk te zijn en niet alles was kennelijk even perfect voorbereid. Althans, volgens sommige aanwezigen. 'Daar wordt van geleerd zodat we het straks beter kunnen doen,' reageerde de voorzitter, 'maar om nu soms op zo'n arrogante, betweterige en sarcastische manier vragen te stellen hoeft nu ook weer niet.' Steun kreeg de club in ieder geval van de aanwezige supporters, die meer oog hebben voor de club dan voor de financiën, zoals bleek uit de opmerking gericht aan een kritische aandeelhouder: 'Ga toch zitten, man. Ik heb Cruijff en Swart zien komen en gaan. Ajax komt er altijd bovenop.' 's Avonds was er op de Toekomst de jaarlijkse algemene ledenvergadering, die door voorzitter Van Praag werd geopend Een fel duel tussen Mario Melchiot en Peter van Vossen tijdens Feyenoord - Ajax. om aan het bestuur allerlei brandende vragen te stellen over zaken die voor verbetering vatbaar waren. Bij de opening pleitte de voorzitter er nog eens voor om het clubleven nieuwe impulsen te geven. 'We drijven een beetje van elkaar, we zien elkaar wat minder dan vroeger en de onderlinge communicatie zou best wat beter kunnen, zeker met het oog op het 100-jarig bestaan van de club op 18 maart 2000'. De festiviteiten daarvoor zijn al in voorbereiding maar los daarvan kreeg niet alleen de Evenementencommissie maar eigenlijk de hele vergadering de schone taak mee met ideeën te komen om het clubleven meer tot bloei te laten komen. Vervolgens nam de ledenraad om verschillende redenen afscheid van Jan Neefjes (leeftijd), Jan Buskermolen (werk), Rolf Leeser (leeftijd) en Ikey Waas (in De aanstelling en de debuutwedstrijd van Jan Wouters als hoofdtrainer van Ajax trokken veel media- aandacht. met een verwijzing naar de eerder gehouden aandeelhoudersvergadering. 'Dit is toch iets heel anders. Nu zijn we als club onder elkaar.' Het ging er daarom niet minder kritisch aan toe, maar dat hoort bij de club. De opkomst was behoorlijk te noemen: 108 werkende leden en 31 donateurs kwamen niet alleen om de nieuwe ledenraad te kiezen maar zeker ook Foto: Louis van de Vuurst gezet op een vertrek naar Barcelona. De tweeling wil voor het einde van de winterstop duidelijkheid over hun toekomst. Woensdag 6 januari De selectie hervat de trainingen met een sessie op de trimbaan in het Amsterdamse bos onder leiding van Bobby Haarms. De van een zware knieblessure herstellende Ole Tobiasen is de enige die ontbreekt. Vrijdag 8 januari Tijdens de nieuwjaarsreceptie op de Toekomst maakt voorzitter Van Praag bekend dat Ajax voornemens is de 56-jarige oud-basketball international Frank Kales aan te stellen als algemeen directeur. Zaterdag 9 januari De Japanse international Masayuki Okano, afkomstig van Urawa Red Diamonds, arriveert in Nederland om op proef mee te gaan trainen met het tweede elftal. Zondag 10 januari Zonder Gerald Sibon, Giorgi Kinkladze en Brutil Hosé in de selectie vertrekt Ajax naar Zuid- Afrika. De onderhandelingen tussen Ajax en Barcelona over een transfer van de gebroeders De Boer dreigen vast te lopen omdat Barcelona nog slechts belangstelling voor Frank heeft. Maandag 11 januari In Kaapstad wordt Ajax Cape Town opgericht. De nieuwe club, waarvan Ajax voor 51 procent eigenaar is, ontstaat uit een fusie tussen Cape Town Spurs en Benni's oude club Seven Stars. Dinsdag 12 januari Johan Cruijff wordt door AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1999 115

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 115