helft van het seizoen bood de gelegenheid om de wederopstanding zo snel mogelijk in te zetten, waarbij alles gericht is op de tweede plek in de competitie, die ook recht geeft op deelname aan de Champions Leauge. De grootste optimisten hebben een kampioenschap nog niet uit het hoofd gezet, maar dan moet men in Rotterdam na de winterstop wel erg van slag raken. Wereldnieuws Jan Wouters maakte zijn debuut als trainer van het eerste elftal op 13 december met de thuiswedstrijd tegen Heerenveen. Bij de start van een nieuwe trainer krijgt zo'n wedstrijd automatisch wat meer lading dan normaal. Jammer dat zijn eerste optreden niet bekroond werd met een overwinning. Na een prima begin van de wedstrijd met vooral een ontketende Jesper Gronkjaer aan de linkerkant bleef het uiteindelijk 0-0. De gemiste strafschop van Frank de Boer haalde het vuur wat uit de ploeg en als in de loop van de wedstrijd de overige kansen ook niet worden benut is de eindstand het logische gevolg, ook al omdat Heerenveen niet al te duidelijk voor de winst gekomen was. Een puntje leken de Friezen al mooi genoeg te vinden. Zelfs een corner wist de ploeg niet te creëren. In de media werd de wedstrijd volledig overschaduwd door het vertrek van Morten Olsen en de komst van Jan Wouters. Het NOS-journaal opende op zaterdag de uitzending ermee alsof het wereldnieuws was en de kranten stonden Foto: Louis van de Vuurst Blijdschap bij de Ajacieden als Benni Ajax tegen Feyenoord op een 1 -0 voorsprong heeft gebracht. er bol van. Het Parool wijdde op maandag 14 december maar liefst zes pagina's aan Ajax. En toen moest Morten Olsen nog aan het woord komen. Dat deed hij een dag later in de Amsterdam ArenA, waar hij tegenover de pers uiteenzette wat er naar zijn idee niet goed gegaan was. Natuurlijk was de affaire met Frank en Ronald de Boer niet in zijn voordeel. Ook de veelheid aan blessures was volgens hem van invloed geweest op de resultaten. 'Toch kan ik zeggen dat ik heb genoten bij Ajax. Vorig jaar natuurlijk meer dan dit jaar. Ik weet dat je als trainer nooit lang krediet hebt. Ik AFC Ajax NV plaats. Tijdens de jaarlijkse algemene ledenvergadering van Ajax op de Toekomst worden vier nieuwe leden van de ledenraad gekozen. Uri Coronel, Joop Leeuwendaal, Rob Ombre en Ton Tielenburg volgen Jan Neefjes, Jan Buskermolen, Rolf Leeser en Ikey Waas op. De loting voor de achtste finales van de Amstel Cup koppelt Ajax aan Roda JC. Ajax gaat op bezoek in Kerkrade. Ajax wordt als tweede club na Real Madrid gekozen in de vorig jaar door de wereldvoetbalfederatie FIFA opgerichte 'International Football Hall of Champions'. Vrijdag 18 decembe Het personeel van Ajax neemt tijdens een diner afscheid van algemeen directeur Maarten Oldenhof. Zondag 20 december In een rumoerige Kuip eindigt de klassieker tussen Ajax en koploper Feyenoord in een 1-1 gelijkspel. Ajax gaat de winterstop in als derde op de ranglijst met 34 punten uit 19 wedstrijden achter Feyenoord (18-43) en Vitesse (19-37). Vrijdag 1 januari Gerrie Mühren treedt in dienst bij Ajax als scout, Jan Pruijn als manager jeugdopleidingen buitenland. Maandag 4 januari Ronald de Boer, rond de feestdagen gepolst door manager Ruud Gullit, laat weten niets voor een overgang naar Newcastle United te voelen. De Boer heeft net als zijn broer Frank zijn zinnen AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 113