Wessel Francke, Rini Eversdijk en Rian Joosse. Rian: 'Danny had een ongelooflijke hekel aan slecht weer Ik verdenk hem ervan dat hij het dak in de ArenTA heeft betaald. Wessel: 'Toch bleef Danny gewoon zichzelf. Hij is nooit naast zijn schoenen gaan lopen, al dachten sommige mensen van wel.' Rian: 'Dat waren mensen die hem niet goed kenden, dat was gewoon de kif.' Uitterhoeve: 'Toch heeft het toen nog twee jaar geduurd voordat hij een vaste plaats kreeg in het eerste van Sparta. Dat was onder Barry Hughes, die zette hem rechtsback. Dat was echt een verrassing.' Rini: 'Ja, wie had dat ooit gedacht. Hij was klein, niet echt snel en kon helemaal niet zo goed koppen. Maar wederom door zijn De hoofdprijzen van RCS. 'Dankzij Blind hebben wij heel wat kampioenschappen gevierd.' <b C c O inzicht en positiespel ging het hem goed af.' Rian: 'Tijdens trainingen bij RCS stond hij al weieens laatste man. Dat was een frustratie. Je kwam er echt niet langs.' Er ontstond een euforische stemming binnen de amateurvereniging toen Blind, na zeven seizoenen voor Sparta te hebben gespeeld, door Johan Cruijff naar Ajax werd gehaald. Zeker bij Rini, die al vanaf zijn jongste jeugd Ajax-supporter is. Wessel en Rian, Feyenoorders, reageerden in het begin nog wat flauwtjes. Wessel: 'Maar wij zijn door Danny langzamerhand Ajax-fan geworden.' Rian: 'Danny was vroeger ook altijd voor Feyenoord. Dat had hij van zijn vader. Dat was een echte Rotterdammer. Samen met Tielman gingen wij ook vaak naar de Kuip, voor wedstrijden van Feyenoord.' En bovenal voor Willem van Hanegem. Rian: 'Danny en ik waren helemaal maf van Van Hanegem.' Tielman: 'Danny zat tijdens wedstrijden van Feyenoord altijd af te geven op Ajax en op Amsterdammers. Hij vond het maar dikdoeners. Ik heb hem toen weieens gevraagd: en wat als Ajax jou wil hebben? "Nou, dat weet ik nog niet hoor," antwoordde hij dan. Ik vond het geweldig dat hij naar Ajax verhuisde. Ik was ook altijd al een echte fan. Ajax gaat nog grote problemen krijgen als Danny stopt. Je ziet dat nu al als hij geblesseerd is. Dat wordt echt een groot probleem.' Uitterhoeve: 'Danny heeft altijd gezegd dat hij na zijn carrière in het betaalde voetbal terug zou komen bij RCS, om af te bouwen. Maar dat zit er niet meer in. Hij zal wel in Amsterdam blijven.' Rian: 'Als je in de voetballerij verder wil, moet je niet naar Zeeland komen.' Die stelling zullen Toine van Renterghem, Jo Schot, Adri van Male, Frans de Munck, Willem van Hanegem, Jan Poortvliet, Adrie Koster, Peter van Vossen, de gebroeders De Nooijer en Danny Blind niet onderschrijven. Zij zijn allen Zeeuwen van geboorte en hebben zich zeer verdienstelijk gemaakt in het betaalde voetbal, of doen dat nog. Toch blijft Danny Blind de grootste held van RCS. Rian: 'Nou ja, held, wij Zeeuwen zijn maar een nuchter volkje hoor.' 108 AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 108