1989, reünie RCS. Links van Blind Rini Eversdijk, rechts Rian Joosse. Bovenste rij rechts Wessel Francke. Rini: 'Trainer Tielman staat hier niet bij. Hij wilde nooit op de foto.' trainingsveld was net een weiland. Daar trainde de hele club op. Wij zaten na afloop van elke training helemaal onder de modder, maar Danny speelde het altijd klaar om schoon te blijven. Modderplassen waar wij in vielen, wist hij te omzeilen.' 'Totdat wij het genoeg vonden,' zegt Wessel met veel gevoel voor leedvermaak. 'Dan gooiden wij hem in een plas.' Rini: 'Daar kon hij niet om lachen.' Ook niet echt leuk vond hij school. Rini: 'Ik zat met hem in het examenjaar van de havo. Hij was een heel belabberde leerling, deed er geen sodemieter voor. Ik vraag mij nu nog af hoe hij in godsnaam zijn papiertje heeft gehaald. Vooral zijn Engels was slecht. Indertijd was dat nog een mondeling examen. Hij moest een zes halen anders zou hij voor de tweede keer zakken. Die lerares heeft hem gewoon gematst, want hij wist helemaal niets.' Contract Het slagen voor zijn examen luidde tevens het einde in van Blinds carrière bij RCS. Op voorspraak van Sparta-scout Hans Sonneveld vertrok Blind naar het Kasteel. Sonneveld had destijds maar drie woorden nodig om zijn bazen in Rotterdam te overtuigen van de exceptionele kwaliteiten van Blind. 'Vastleggen. Direct contract' viel op de scoutingskaart te lezen. Sparta kon er niet omheen en legde de toen 17-jarige Blind in de winter van 1978 vast. De hoofdmacht van RCS had slechts één seizoen van Blind kunnen genieten. Rini: 'Toen hij omhoogging, vielen wij juist steeds verder terug.' Gelach. Voorzitter Ton Uitterhoeve in de bestuurskamer van RCS. 'Danny kon absoluut niet tegen zijn verlies.' hij in de C-jeugd speelde. Rini: 'Ik weet het nog goed. Voor de wedstrijd ging Danny naar Tielman en zei: trainer, ik heb nieuwe schoenen. Nou, dan speel je vandaag niet, was het antwoord. Stond hij de eerste helft wissel. Hij was me toch pissig.' Tielman moet lachen als het voorval ter sprake komt. 'Ik moest elke wedstrijd een wisselspeler hebben. Daarvoor gebruikte ik vaak jongens die die dag een nieuw tenue of nieuwe schoenen droegen. Dus toen was Danny aan de beurt. Nee, dat vond hij helemaal niet leuk.' 'Weet je waar Danny ook een hekel aan had?' vraagt Rini. 'Aan kou, regen en blubbervelden. Dan was hij niet vooruit te branden.' Rian: 'Ik verdenk hem ervan dat hij dat dak heeft betaald in de ArenA.' Wessel: 'Hij had er een ongelooflijke hekel aan om smerig te worden.' Rini, met een vette glimlach: 'Nou, hij was heel erg secuur op zijn tenue. Het toenmalige AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1999 107

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 107