Sinterklaasavond met de vrienden in 1987. Rian Joosse en Rini Eversdijk kijken geamuseerd toe hoe Blind zijn surprise uittest. 'Dankzij Danny werden ze kampioen.' Rian: 'Dat is misschien een beetje lullig ten opzichte van al die andere jongens, maar het was wel zo. Hij had er een heel groot aandeel in. Wij waren oppermachtig door zijn overzicht. Hij scoorde als middenvelder zelfs meer dan de aanvallers.' Tielman looft Blind niet alleen vanwege zijn voetbalcapaciteiten. 'Hij was ook helemaal niet moeilijk, ik kon altijd heel goed met hem overweg. Misschien was hij zelfs wel iets te bescheiden. Hij liet nooit merken dat hij de beste was, bleef altijd heel gewoon. En dat doet hij nu nog.' Toch had Blind gedurende zijn voetbaljaren bij RCS één maal een conflict met trainer Tielman. Het vond plaats toen jeugdkampioenschappen in Zeist moesten wij clubs ook in andere takken van sport bestrijden. Hockeyen, biljarten, tafeltennis, je kon het zo gek niet bedenken. Danny was overslaanbaar.' Rini: 'Hij kon echt alles. Wij zeiden ook wel eens tegen hem: jij hebt een gouden pik.' Rian: 'En als Danny iets niet goed kon, deed hij het gewoon niet.' Het viertal begint luidkeels te lachen. Rini: 'Zoals met kaarten. Als hij dreigde te verliezen dan kapte hij ermee. Dan kon je roepen wat je wilde, maar dan liep hij gewoon weg.' Voorzitter Uitterhoeve: 'Ja, hij was een slecht verliezer.' Overzicht De huidige voorzitter van RCS leerde Danny Blind kennen toen hij zestien was. 'Ik kwam hier toen nog gewoon als supporter. Danny speelde net in het eerste.' Rini: 'Danny en Rian werden dat jaar overgeheveld naar het eerste en prompt werden ze kampioen.' Tielman: 'Ik weet nog goed dat Albert Vogel, de toenmalige trainer van RCS, ziek werd. Het bestuur vroeg of ik de honneurs wilde waarnemen. Het eerste wat ik deed was Danny en Rian bij de selectie halen.' Rian: 'Ik speelde niet constant, zat veel op de bank. Danny speelde altijd.' Rini: Weekendje Center Pares met de vrienden. Rini, achterin links: 'Danny is altijd even fanatiek, wil bij alles wat hij doet winnen.' Danny ter paard tijdens een vriendendagje op Walcheren, gevolgd door de vrouw van Rini, Denise. AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1999 105

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 105