Het A1-kampioenselftal 1976-1977 van RCS. Danny Blind zit tweede van links. Links naast hem Rini Eversdijk, staand achter hem Rian Joosse. Wessel Francke was er nog niet bij, hij werd pas in het tweede jaar van de A1 lid van RCS. spel en zijn overzicht was hij dat gewoon.' Rini: 'Al heel jong eiste hij het spel op, zonder dat hij er zelf erg in had. Wij schikten ons daarin. Alle ballen gingen op hem.' Tielman: 'Vanaf het moment dat ik Danny onder mijn hoede kreeg, zag ik dat hij veel talent had. Hij was eigenlijk te jong, maar omdat hij zo goed was mocht hij toch komen. Het was een genot om hem te zien voetballen. Hij had overzicht en scoorde aan de lopende band. Nee, hij speelde toen niet in de verdediging. Bij ons stond hij altijd op het middenveld. Hij was heel klein, maar zó verschrikkelijk wendbaar.' 'Een klein miezerig ventje,' grapt Rini. Tielman: 'Hij wist altijd precies wanneer Het kampioenselftal van het tweede jaar A1 Danny Blind wederom tweede van links op de voorste rij. Rechts staat aanvoerder Rini Eversdijk, achter Blind Rian Joosse. Wessel Francke staat vijfde van links. hij moest gaan. Zijn balbehandeling en basistechniek waren heel erg goed. Dat heeft hij van niemand geleerd, dat had hij gewoon.' Wessel: 'Hij had een neusje voor de goal. Waar die bal ook viel, hij kwam bij Danny voor de voeten.' Rian: 'In het begin zeiden wij: hij is een mazzelpik. Maar dat konden wij natuurlijk niet vol blijven houden. Ik kan mij nog herinneren dat hij als zestienjarige zijn debuut maakte in het eerste.' Dat was op 18 december 1977, voor eigen publiek in de competitiewedstrijd tegen Vogelwaarde (1-1). Blind viel een kwartier voor tijd in. Rian: 'Toen maakte hij de gelijkmaker.' Wessel: 'Eigenlijk een Ajax- traditie, debuteren in de hoofdmacht en scoren. Maar Danny deed dat hier al.' Rian: 'Danny werd echt goed toen hij van de BI naar de A2 ging. Daar ontwikkelde hij zich heel snel, heel extreem. Hij viel altijd al op, maar in zijn puberjaren ging hij echt iedereen voorbij. Terwijl wij toen liever iets anders gingen doen, ging Danny juist door.' Volgens Tielman blonk Danny Blind niet alleen uit in voetballen. 'Tijdens AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 103