KNVB, hangen luidruchtig aan de bar. Zij hebben er zojuist een pittige en vooral koude training op zitten. Het bier vloeit rijkelijk. Aan een van de wanden hangt een aantal foto's van de plaatselijke helden: de gebroeders Dennis en Gérard de Nooijer en natuurlijk Danny Blind. Net als Blind begonnen ook de De Nooijers hun voetballoopbaan bij RCS. Op de vraag wie nu het beste is van deze drie, volgt een eensluidend antwoord: 'Danny Blind.' Inmiddels zijn ook Wessel Francke (38), Rini Eversdijk (38), Rian Joosse (37) en voorzitter Ton Uitterhoeve (57) gearriveerd in het clubhuis. Alle vier zijn nog altijd dik bevriend met Blind. Wessel, Rini en Rian voetbalden samen met Blind in alle jeugdelftallen van RCS. Ze blikken terug op een mooie tijd. Rian: 'Ik woonde bij hem in de buurt. Op het voetbalpleintje was Danny al een van de beteren. Als hij bij een team in de achterhoede stond, had hij alles. Heel frustrerend voor mij want wij speelden nooit bij elkaar in het team. Hij werd altijd als eerste gekozen, dan ik.' In het pupillenteam van RCS kwam het viertal onder de hoede van jeugdtrainer Edwin Tielman. En ook in de B- en de A- jeugd troffen zij elkaar. Tielman: 'Toevallig kwam ik Danny steeds weer tegen. Hij was altijd ontzettend serieus met voetbal bezig, maakte nooit een lolletje. Voetbal kwam op de eerste plaats. Ik zei ook altijd tegen hem en Rian Joosse: jullie komen ooit nog eens in het betaalde voetbal terecht. Die twee waren altijd de vedetten.' Rian moest echter op zijn 21ste afhaken vanwege reuma. 'Ik denk dat ik het sowieso niet gered had. Ik had niet zo'n doorzettersmentaliteit als Danny. Ik ban van nature nogal laks.' Rini: 'Rian moest het hebben van zijn Afscheidsfeestje van de B1 in het clubgebouw van RCS. Achteraan tweede van links staat Danny Blind, vijfde van links is Rian Joosse, Rini Eversdijk zit in het midden van de middelste rij. Wessel Francket is er dan nog niet bij. techniek, maar hij zette geen stap te veel, terwijl Danny zijn techniek combineerde met een paar extra stappen. Die jongen stond altijd goed opgesteld. Hij had een heel simpele manier van passeren. Geen mooie trucjes. Nee, gewoon het balletje langs zijn tegenstander spelen en er voorbij lopen. Hij voetbalde altijd heel doeltreffend.' Leider 'Hij was vroeger ook al een echte leider op het veld,' zegt Rian. 'En niet door te schreeuwen. Puur door zijn spel.' Tielman: 'Danny was heel bescheiden en wilde helemaal geen leider zijn. Maar door zijn AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 101