voorbereiden op de eerstvolgende wedstrijd, tegen RKC uit Waalwijk. Slechts één keer hadden de Brabanders kans gezien op eigen veld van Ajax te winnen. In 1988 werd het 3-1. Toch was waakzaamheid geboden. Met nog steeds een veelheid aan blessures moest op een hard en nauwelijks bespeelbaar veld gepoogd worden de winstpunten binnen te halen. Dat lukte, met de minimale score van 1-0 door Danny Blind op aangeven van Brutil Hosé, die als basisspeler begon. Het doelpunt viel al na acht minuten, waarna de wedstrijd verzandde in wat plichtmatig spel. Af en toe drong RKC weliswaar aan, maar de Waalwijkers konden toch geen echte vuist maken al was men soms niet ver van een doelpunt af. Ajax verprutste verder de mooiste kansen, met Wamberto voorop, en moest defensief op z'n hoede zijn om niet alsnog een gelijkspel toe te staan. 'Op dit veld speelden we niet voor een schoonheidsprijs,' memoreerde Morten Olsen. 'Alleen de punten tellen.' Intussen was de ArenA weer eens voorzien van een nieuwe grasmat. Er zal wel geen voetbalveld in de wereld zijn waar zoveel belangstelling voor bestaat als voor het veld in de ArenA. Het hele mediacircus spaarde kosten nog moeiten om ieder detail uitgebreid naar voren te brengen. Voor Ajax was het van belang voor de Champions-Leaguewedstrijd tegen Croatia Zagreb over een goede mat te kunnen beschikken. Want ook die wedstrijd moest, evenals eerder die tegen Olympiakos Piraeus, gewonnen worden om enige zekerheid te verkrijgen omtrent een plaats bij de laatste acht in de Champions League. Vooraf toonde iedereen zich met het nieuwe graslaken tevreden. Elk sprietje zat op z'n plaats en volgens Olsen moest de nieuwe mat 'gelegd zijn door een liefhebber'. Koude douche De Kroaten waren ook nog niet uitgeschakeld en moesten eveneens winnen om eventueel verder te kunnen komen. Ajax begon zonder Arveladze, Litmanen, Oliseh, Tobiasen en Babangida zeer voortvarend. Brutil Hosé debuteerde in het Europese voetbal. Toch weer een jong talent uit de Ajax-school op het Europese toneel. Hij zal daar voor zichzelf waarschijnlijk vaak aan terugdenken want een debuut op dit niveau blijft natuurlijk altijd bijzonder. Over de wedstrijd zelf zal niemand tevreden zijn geweest want het verlies (0-1) kwam als een koude douche. De kleine kansen in de eerste helft werden door Ajax niet benut terwijl de Kroaten de Het elftal dat op 25 november in de Amsterdam ArenA aantrad tegen Croatia Zagreb. Staand vanaf links: Edwin van der Sar, Dani, Tom Sier, Ronald de Boer, Peter Hoekstra en Danny Blind. Gehurkt: Brutil Hosé, Kofi Mensah, Richard Witschge, Wamberto en Frank de Boer. kans PSV in ernstige moeilijkheden te brengen. De wedstrijd werd helaas ontsierd door de ernstige blessure die invaller-keeper Lodewijks bij een actie van Dani opliep. In een duel om de bal werd de doelman fors aan het hoofd geraakt. Het betekende een wat droevig einde van een aardige en spannende wedstrijd waarbij helaas Ajax weer twee punten moest inleveren en PSV met een punt meer dan tevreden huiswaarts keerde. Barre 0-1 in Waalwijk Beide ploegen konden hun wonden gaan likken en kregen daar een week de tijd voor omdat het Nederlands elftal in het kader van de oefencampagne op weg naar het Europees kampioenschap tegen Duitsland aantrad (1-1). Alleen Edwin van der Sar en Frank de Boer vertegenwoordigden Ajax bij de nationale selectie. Daardoor konden de anderen wat op adem komen en zich Deense Hall of Fame. Tijjani Babangida traint onder leiding van Laszlo Jambor voor het eerst sinds vier weken weer buiten. Donderdag 19 november 225 voetbaltrainers uit Amsterdam en de rest van Noord-Holland bezoeken een door de WON georganiseerde 'voetbaltotaaldag Ajax', waarbij onder andere het bijwonen van de ochtendtraining van het eerste elftal op het programma staat. Anderlechts manager Michel Verschueren maakt bekend dat de Brusselse club belangstelling heeft voor Morten Olsen als coach. Zondag 22 november Ajax wint in Waalwijk met 1-0 van RKC. Het winnende doelpunt komt op naam van de oudste speler, Blind (37), die al na acht minuten scoort op aangeven van de jongste, Hosé (19). Maandag 23 november Jari Litmanen, op de terugweg na een achillespeesblessure, reist met de selectie mee naar Callantsoog. Op de Toekomst krijgen Robert Jan Ravensbergen en Froylan Ledezma van conditietrainer Laszlo Jambor een variant op de Bobby-training. In Engeland gaat het gerucht dat Manchester United belangstelling heeft voor Edwin van der Sar als opvolger van Peter Schmeichel. Dinsdag 24 AJAX MAGAZINE JANUARI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 97