Babangida, waarin van alles gebeurde en het publiek vooral in de tweede helft kon genieten van veel strijd om de punten bleef het uiteindelijk 2-2 en kon PSV in ieder geval zeggen dat het tegen Ajax in de ArenA nog steeds ongeslagen is. De openingsgoal van PSV viel al na acht minuten, waarna Wamberto op een schitterende pass van Ronald de Boer 1-1 scoorde. Door wat geklungel in onze defensie kon PSV simpel 1-2 maken en in de tweede helft lukte het Frank de Boer de balans, volkomen verdiend, weer in evenwicht te brengen (2-2), waarna Ajax vol voor de winst ging. Invaller-debutant Brutil Hosé (19) had z'n traditionele debuutdoelpunt kunnen maken ware het niet dat doelman Waterreus hem in ruil voor een rode kaart onderuithaalde. Ondanks de erbarmelijk slechte grasmat (Olsen: 'Snelle balcirculatie is op dit veld onmogelijk. We kennen momenteel geen thuisvoordeel.') hield Ajax weliswaar het beste van het spel maar het zag toch geen in de basisopstelling, aan het begin van de wedstrijd erg goed waardoor Roda er even niet aan te pas kwam en Wamberto. al na negen minuten de score kon openen (1-0). Nadat Benni na een dik kwartier de voorsprong naar 2-0 had getild leek de ontmoeting een gelopen race. Het werd de wedstrijd van de hoofdwonden want nadat eerst Ronald de Boer met een hoofdwond het veld had moeten verlaten, liep later in de wedstrijd Peter Hoekstra eenzelfde blessure op. Gelukkig keerde onze linksbuiten na behandeling terug in het veld, dit in tegenstelling tot Ronald de Boer. De wedstrijd werd er vervolgens niet beter op, al lukte het Ajax nog wel de nodige kansen te creëren maar Benni, Witschge, Dani en Gorré misten allen. Zowaar lukte het Roda kort na de rust de tegengoal op het bord te krijgen en werd het plotseling toch nog spannend. Maar echte paniek brak er niet uit zodat Ajax de winstpunten kon opstrijken en daarmee de tweede plaats op de ranglijst kon innemen. Op zich was dat een prima resultaat onder de drukke omstandigheden van het moment. 'Dit was de achtste wedstrijd in vijfentwintig dagen. Op een gegeven Invaller Brutil Hosé zag tegen PSV zijn poging om een Ajax-traditie getrouw in zijn debuutwedstrijd te scoren gestuit door PSV-doelman Waterreus. Die had daar een overtreding op de 19-jarige Ajacied voor nodig waarvoor hij met een rode kaart bestraft werd. moment komt de reactie. Die kwam dus vandaag,' aldus Olsen na afloop. 'We hebben gewonnen, en verder moeten we deze wedstrijd maar snel vergeten.' En daar was iedereen het wel zo'n beetje mee eens. Weer geen winst op PSV Een paar dagen later stond de krachtmeting met PSV op de lijst. De ploeg van Bobby Robson was door de leegloop aan spelers aardig in het nauw gebracht en had voor het eerst in lange tijd geen plaats weten veroveren aan de bovenkant van de ranglijst, maar dat betekende niet dat de mensen uit de Lichtstad zich als makke schapen naar de slachtbank zouden laten leiden. Integendeel, onze club heeft slechte ervaringen met PSV in thuisduels en ook dit keer lukte het Ajax niet tegen PSV de volle winst in eigen huis te houden. In een wedstrijd zonder Litmanen, Arveladze en Ole Tobiasen in actie in de wedstrijd tegen Cambuur Leeuwarden (4-0) op 25 oktober. Anderhalve week later zou de Deen in de Champions- Leaguewedstrijd tegen Olympiakos uitvallen met een knieblessure. Aanvankelijk werd gedacht dat Tobiasen tot de winterstop aan de kant zou moeten blijken, maar nader onderzoek wees uit dat een operatie noodzakelijk was. Verwacht wordt dat de revalidatie de rest van het seizoen in beslag zal nemen. elkaar in de Amsterdam ArenA in evenwicht (2-2). In de tweede helft moet PSV-doelman Waterreus met rood het veld verlaten na de doorgebroken Ajax-debutant Brutil Hosé omver getrokken te hebben. Zijn vervanger Lodewijks speelt de wedstrijd uit met een bloedend hoofd na een onbesuisde actie van Dani, die slechts met geel bestraft wordt. Maandag 16 november De A-selectie traint in het Amsterdamse bos. Uit een in opdracht van het ministerie van Volksgezond-heid, Welzijn en Sport opgesteld rapport blijkt dat er zoveel haken en ogen aan de persoonsgebon-den clubcard zitten dat het hoogst onwaarschijn-lijk is dat deze per 1 augustus 1999 in het betaalde voetbal wordt ingevoerd. Dinsdag 17 november In de Amsterdam ArenA wordt, vier weken na de vorige, een nieuwe grasmat aangelegd. Het is de achtste in de ruim twee jaar dat het stadion bestaat. In Madrid bereikt de UEFA overeenstemming met de topclubs over de handhaving van de Champions League. De plannen voor de opzet van een Superliga behoren daarmee definitief tot het verleden. Woensdag 18 november Morten Olsen wordt opgenomen in de AJAX MAGAZINE JANUARI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 95