Daags voor het Champions-Leagueduel tegen Croatia Zagreb presenteerde de AFC Ajax NV de jaarcijfers over het seizoen 1997-1999. Zoals voorzien werd, omdat vorig seizoen geen Champions League werd gespeeld, een negatief resultaat van 5,4 miljoen gulden geboekt. Achter de tafel vanaf links Hennie Henrichs, Arie van Os, Michael van Praag en Maarten Oldenhof. moesten verlaten, bleven de hartstocht en de wil om te winnen in de ploeg aanwezig. En met succes. Eerst kopte, na een half uur, Richard Witschge attent 1-0 in, nadat Ronald de Boer een vrije trap perfect op Benni gespeeld had en diens doelpoging via een Grieks been bij de linkshalf terecht was gekomen. En nadat Dani in de tweede helft al met een enorme knal op de lat een voorbode van de tweede goal had gegeven, moest het publiek de zenuwen tot twee minuten voor tijd in toom zin te houden. Maar het lange wachten werd beloond door een juweel van een goal van Dean Gorré. Hij kreeg de bal een meter of dertig van het Griekse doel, dribbelde nog enige meters alvorens vanaf twintig meter loepzuiver over de graaiende handen van de keeper te stiften. Het stadion ontplofte van opluchting en ook bij Morten Olsen was de vreugde na afloop uiteraard groot. 'Ik ben enorm opgelucht en dolblij met de overwinning. De 2-0 van Gorré was fantastisch, een bevrijding. Voor de club en ook voor mezelf. In zo'n wedstrijd moet je strijden en dat hebben ze allemaal gedaan.' Geen victorie in Alkmaar De overwinning op Olympiakos had dus nogal wat gekost aan blessures, waarvan er naar later bleek enkele langdurig waren. Het betekende dat een gehandicapt Ajax het duel tegen AZ moest afwerken. De ploeg van Willem van Hanegem deed het bijzonder goed als nieuweling in de hoogste afdeling van het betaalde voetbal en juist tegen Ajax staat de ploeg erom bekend aardig te kunnen stunten op het eigen knusse veld in Alkmaar. In de ArenA was het eerder dit seizoen voor Ajax geen probleem geweest (5-1) maar uit komt onze ploeg meestal een ander AZ tegen. Ajax wist wat het te wachten stond en toonde veel strijdlust tegen de even ijverige AZ-spelers zodat het een zeer boeiend en spannend duel werd waarbij AZ uiteindelijk met meer geluk dan wijsheid een punt kreeg voor alle moeite en Ajax teleurstellend en onterecht twee punten moest inleveren. Blind leek fit voor deze wedstrijd te zijn maar bleef toch achter, samen met Litmanen, Oliseh, Arveladze, Babangida, Tobiasen, Rudy en Melchiot. Desondanks regende het voor Ajax kansen (Dani, Benni en vooral Witschge), maar doelman Moens van AZ had zo ongeveer de dag van z'n leven en ranselde alles, al dan niet met de steun van z'n verdedigers, uit z'n doel. Alleen voor een inzet van Benni moest hij zwichten waardoor Ajax dik verdiend op 1-0 kwam. AZ kwam heel goed weg met het uiteindelijke gelijke spel, dat bereikt werd doordat Frank de Boer (met broer Ronald de beste speler van het veld) een verre uittrap van Moens verkeerd taxeerde en de bal alsnog achter Edwin van der Sar kwam. 'We dachten de winst in de knip te hebben maar vergaten de zak dicht te doen,' vond Olsen. 'Een schoonheidsfoutje.' Het was een van de twee kansen die AZ kreeg. Ajax had op dat moment al lang de voorsprong moeten vergroten maar verzuimde dat te doen en kwam uiteindelijk dus nog in moeilijkheden terwijl de ploeg veruit het beste van het spel had. Dat laatste was natuurlijk verheugend om te constateren, zeker gezien de omstandigheden waaronder deze wedstrijd moest worden gespeeld. Snel vergeten Dan moest tegen tegen Roda JC op 11 november in de ArenA maar wat aan het puntentotaal gedaan worden. De heren uit Kerkrade waren bezig met een uitstekende serie wedstrijden. Zes ontmoetingen bleef de club ongeslagen en er was Ajax zeer veel aan gelegen om aan deze serie een einde te maken. Dat zou niet ondenkbaar zijn omdat de Limburgers pas twee keer eerder bij Ajax hadden gewonnen en dat was al lang geleden (in de seizoen 1976-1977 en 1979-1980). Nu zegt historie natuurlijk niet zo veel. Iets kan plotseling totaal veranderen en in het voetbal is niets ondenkbaar. Zeker in deze competitie, waar iedereen van iedereen kan winnen. Het was dus zaak direct goed van start te gaan. Dat begreep Ajax, met Danny Blind weer Boer zijn door het voetbalblad France Football genomineerd voor de Gouden Bal, die wordt uitgereikt aan de Europese voetballer van het jaar. De Ajacieden verkeren in gezelschap van onder anderen Marc Overmars, Dennis Bergkamp, Clarence Seedorf en Edgar Davids. Ook Vitesse- spits Nikos Machlas behoort tot de vijftig genomineerden. Op 22 december wordt de winnaar bekendgemaakt. Dinsdag 10 november De knieblessure van Ole Tobiasen blijkt veel ernstiger dan gedacht. De Deen heeft schade opgelopen aan de kruisband en is de rest van het seizoen uitgeschakeld. Woensdag 11 november Danny Blind maakt zijn rentree in de wedstrijd tegen Roda JC, die Ajax met 2-1 wint. In de rust van de wedstrijd worden de namen bekend gemaakt van de twintig supporters die zitting nemen in het publieksforum. Vrijdag 13 november Bij het tweede elftal loopt de achttienjarige Kameroenees Nzinkeu stage. De A-selectie bezoekt het Amsterdamse MTV-feest in Planet Hollywood ter gelegenheid van de uitreiking van de Music Awards in Milaan. Zondag 15 november In een spectaculaire wedstrijd houden Ajax en PSV AJAX MAGAZINE JANUARI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 93