Dean Gorré wordt door Dani, Peter Hoekstra en Sunday Oliseh uitbundig gefeliciteerd met zijn schitterende doelpunt tegen Olympiakos Piraeus. Wamberto nam tegen de Brabantse amateurs van UDI '19 drie van de negen Ajax- doelpunten voor zijn rekening. wedstrijd op het programma met een tegenstander uit de subtop van de KPN Telecompetitie, want daar verkeerde NEC op het moment dat Ajax in de Goffert op bezoek kwam. De Nijmegenaren maakten tot dan toe een prima seizoen door. Op eigen veld waren zij al tien wedstrijden ongeslagen met als resultaat een zesde plaats op de ranglijst. Dus moest NEC in staat worden geacht het Ajax aardig lastig te maken, zoals ook het geval was geweest in het seizoen 1996-1997 toen onze ploeg kansloos met 2-0 verlies naar huis werd gestuurd. Dus helemaal gerust op een goed resultaat was de Amsterdamse aanhang niet. Gelukkig verliep het allemaal gunstig in de Goffert. Hoewel, het zag er de eerste vijftien minuten niet naar uit dat Ajax uiteindelijk een gemakkelijke 4-0 winst zou weghalen. Edwin van der Sar moest onder barre weersomstandigheden al snel handelend optreden en misschien kwam het uitvallen van het licht na een kwartier spelen wel als geroepen. Toen na veertig minuten de zaak weer ging branden, bleek dat Ajax de onderbreking beter had doorstaan dan de gastheren. Eerst kopte Litmanen Ajax naar 1-0 en na een half uur besliste Arveladze de wedstrijd (2-0). Wamberto en Witschge bepaalden de eindstand op 4-0 en alleen wat lichtvaardig verdedigen van Ajax gaf NEC de gelegenheid af en toe nog in de buurt van onze doelman te komen. Op een niet grootse maar dit keer wel doeltreffende manier werden de winstpunten mee naar Amsterdam genomen en dat was een opsteker voor het aanstaande duel tegen Olympiakos Piraeus. Weer de Grieken Het aantal gemiste kansen tegen NEC gaf Morten Olsen toch ook wel weer zorgen. In een 'duel van de waarheid', zoals deze wedstrijd vooraf werd omschreven, liggen scoringskansen meestal niet voor het oprapen. En gewonnen moest er worden, dat was vooraf duidelijk. De Grieken stonden met een voorsprong van drie punten op Ajax op de eerste plaats in de poule. 'De vier ploegen in de poule hebben elkaar nu een keer ontmoet. Iedereen kent elkaar en we hoeven niet meer te rekenen,' begreep ook Olsen. 'We moeten alleen winnen.' Dat leek nog niet zo gemakkelijk daar er inmiddels nogal wat blessures in de selectie waren geslopen. Het verliep echter voorspoedig voor Ajax. In een uitverkochte en sfeervolle ArenA bevocht Ajax een dikverdiende 2-0 zege en daarmee hield de club alles in eigen hand op weg naar een kwartfinaleplaats in de Champions League. Maar van een 'inmaakpartij' zoals door Frank de Boer was voorspeld, was geen sprake. Daarvoor speelden de Grieken te slim. Met hun counters bleven zij uiterst gevaarlijk en het ging ook zeker niet allemaal vanzelf voor Ajax. Dat kwam vooral door de snelle wissels die moesten worden aangebracht. Eerst moest Benni invallen voor Shota Arveladze die lelijk werd geraakt, vervolgens nam Dani de plaats in van Tobiasen die zijn linkerknie verdraaide en, naar later bleek, langdurig uit de roulatie zal blijven. Nog in de eerste helft nam Dean Gorré de plaats in van Jari Litmanen die met een achillespeesblessure het veld moest verlaten. Deze wissels hadden de nodige aanpassingen in het elftal tot gevolg die echter prima uitpakten. Ondanks het feit dat het toch niet de eersten de besten waren die het veld hersteltraining af. Woensdag 4 november Door een 2-0 overwinning op Olympiakos Piraeus (doelpunten: Witschge en Gorré) neemt Ajax na vier wedstrijden de leiding over in groep A van de Champions League. Vrijdag 6 november Ronald de Boer ondergaat een MRI-scan aan zijn rechterknie. Er wordt niets ernstigs geconstateerd. Ook Ole Tobiasen wordt onderzocht. Een kijkoperatie brengt letsel aan de binnenmeniscus van de linkerknie aan het licht. Verwacht wordt dat de knieblessure die de Deen opliep in het Champions-Leagueduel met Olympiakos Piraeus, hem zeker een maand uit de roulatie houdt. Zondag 8 november In Alkmaar wordt Ajax, hoewel het veel beter speelt dan in de competitieduels met FC Twente (5-0), Cambuur (4-0) en NEC (4-0), door AZ op een 1-1 gelijkspel gehouden. Jesper Gronkjaer komt in de tweede helft in het veld als vervanger van Wamberto, maar moet in de 81ste minuut alweer plaatsmaken voor Peter Hoekstra. De wedstrijd wordt bijgewoond door bondscoach Frank Rijkaard en zijn rechterhand Johan Neeskens. Maandag 9 november Sunday Oliseh en Frank en Ronald de AJAX MAGAZINE JANUARI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 91