Danny Blind speelde tegen FC Porto zijn laatste Europese wedstrijd. De Ajacied had een vrolijker afscheid verdiend. 'wetenschap' dat alles wel goed zou komen. Dat kwam het dus ook wel, maar het succes kwam niet door flitsend aanvalsspel. Het bleef daarom lang 0-0, maar de goal van Ronald de Boer pal voor de rust bleek de inleiding te zijn voor een wat betere tweede helft met als gevolg doelpunten van Wamberto, Arveladze en Hoekstra. Het kritische publiek in de ArenA had geen goed woord over voor het vertoonde spel en vond het wel 'grappig' dat Edwin van der Sar tot man of the match werd uitgeroepen terwijl de doelman nauwelijks in actie had hoeven komen. UDI '19 Even werd de competitie gelaten voor wat zij was want er stond een opmerkelijke wedstrijd op het programma voor de nationale beker, de Amstel Cup. Opmerkelijk vooral voor de tegenstander uit Uden, UDI '19 (Uitspanning Door Inspanning), uitkomend in de hoofdklasse B van het amateurvoetbal. De Brabanders hadden het getroffen door aan Ajax gekoppeld te worden, waardoor zij voor hun duel in de tweede ronde van het bekertoernooi in de ArenA aan mochten treden. Het is eigenlijk jammer dat dergelijke ontmoetingen zo weinig voorkomen. Menig amateurclub heeft er veel voor over eens tegen de grote broers uit het betaalde voetbal te kunnen spelen. Helaas is dat onder het huidige systeem van voorrondes maar voor weinig amateurclubs weggelegd. Wat een dergelijk evenement teweegbrengt bewees UDI '19. Onmiddellijk na de bekendmaking van de loting raakte de lokale bevolking in rep en roer en in een mum van tijd waren alle negenduizend kaarten verkocht. Dus kon het gebeuren dat op 28 oktober 167 autobussen in een stoet van drie kilometer (een nieuw record!) vanuit Uden richting de Amsterdam ArenA vertrokken. Uden was die avond uitgestorven. En aan alles was gedacht. Extra bussen stonden klaar om in actie te komen mochten andere bussen door pech worden overvallen, EHBO-posten waren geïnstalleerd en uiteindelijk zou het met de uitwisseling van de shirtjes ook goed komen. Want ook daar keken de spelers naar uit. Het zou één groot feest worden, en intussen was er nog enig optimisme ten aanzien van het resultaat ook. 'We zouden best eens voor een verrassing kunnen zorgen. Jullie hebben Litmanen en Dani, wij Snoep en Drummen. Jullie weten niets van ons, wij alles van jullie. Wij staan aan kop zonder puntverlies, jullie hebben het moeilijk. En wat zou er mooier zijn dan straks de bekerfinale in de Kuip spelen en daarna Europa in gaan...?!' Weken van tevoren besteedden kranten en tijdschriften aandacht aan het met de Ajax- koorts aangestoken dorp, waar dergelijke bespiegelingen vielen op te tekenen. 'Geniet ervan,' was de opdracht van UDI- trainer Harry Blokhuis aan zijn spelers. 'Het feit dat we hier staan is voor ons al een finale. In de ArenA tegen Ajax spelen, daar kun je alleen maar van dromen.' Het grote enthousiasme van de duizenden uit Brabant zorgde voor een schitterende entourage, doch de droom duurde precies negentig seconden. Toen opende Arno Splinter de score voor Ajax. Door Wamberto (3x), Hoekstra en een eigen doelpunt werd een 6-0 ruststand bereikt. Benni (2x) en Dean Gorré zorgden daarna nog voor 9-0. De tiende wilde niet vallen en dat was eigenlijk maar goed ook. Hierdoor viel er nog iets te 'vieren' voor aanhang en spelers. Licht uit Terwijl UDI '19 zich opmaakte voor de strijd tegen DBS, stond voor Ajax een Leeuwarden. Arno Splinter viert als vervanger van Andrzej Rudy zijn rentree in de hoofdmacht Dinsdag 27 oktober KNVB-voorzitter en president van Euro 2000 Jeu Sprengers maakt in Rotterdam bekend dat de finale van het EK gespeeld zal worden in het Feyenoord-stadion. Amsterdam moet het doen met twee groepswedstrijden, een kwartfinale en een halve finale. Woensdag 28 oktober Ajax wint het Amstel-Cupduel tegen de amateurs van UDI '19/Beter Bed met 9-0. Vrijdag 30 oktober Op de Toekomst wordt een afscheidsreceptie gehouden voor Spitz Kohn, die met pensioen gaat. Zondag 1 november Ajax wint in Nijmegen met 4-0 van NEC. Na een kwartier valt in De Goffert de lichtinstallatie uit, waardoor de wedstrijd een half uur onderbroken moet worden. Dinsdag 3 november In Callantsoog, waar Ajax zich voorbereidt op de Champions- Leaguewedstrijd tegen Olympiakos Piraeus, wordt de ochtendtraining vanwege de overvloedige regenval afgelast. De aanwezige journalisten krijgen koffie met gebak. Alleen Andrzej Rudy en Danny Blind trainen. De twee verdedigers werken onder leiding van Bobby Haarms een zware AJAX MAGAZINE JANUARI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 89