Voetbal kan heel mooi maar soms ook halverwege de competitie en het verhaal is de hoek waar de klappen vallen. Zo soepel als de seizoen door de competitie heendenderde met eer pl eg vp/ïg landstitel en de nationale beker aan het einde van zo teleurstellend zijn een aantal prestaties in de ee m deze competitie. De Champions League is voorbij, naar een nieuwe landstitel lijkt nauwelijks nog real spelpeil laat met regelmaat te wensen over. KRONIEK Tot het einde van het jaar 1998 had Ajax een druk programma voor de boeg. Niet gek natuurlijk als nog op alle fronten wordt meegedaan. Veel wedstrijden spelen is ook goed om de vorm in het team terug te krijgen en dat was nodig omdat de resultaten nogal wisselvallig waren, het aan inzet en agressie nogal eens ontbrak en er eigenlijk geen 'makkies' meer waren. Dat was ook het duel tegen Cambuur op 25 oktober niet, al leek dat er vooraf wel op. Maar een wedstrijd moet altijd nog eerst gespeeld worden en juist bij tegenstanders waarvan je zou denken dat de winnaar in feite al vaststaat, kunnen er vaak vreemde dingen gebeuren. Zoals op 30 januari 1996 toen Cambuur en Ajax elkaar voor het laatst troffen in de achtste finale van de KNVB-beker en de Friezen onder erbarmelijke en koude door Tijn Middendorp foto's Louis van de Vuurst omstandigheden met 2-0 de winst in eigen zak staken. En ook in het voorjaar van 1994 ging het, voor de competitie, bijna mis toen Cambuur in de Meer bij rust met 2-0 voorstond, maar gelukkig Litmanen, Pettersson en Van Vossen Ajax voor een afgang behoedden. Zo dramatisch werd het dit keer niet. De overwinning (4-0) kwam geen moment in gevaar, alleen bleef ten aanzien van de manier waarop deze tot stand kwam veel te wensen over. Ongeïnspireerd werd aan het duel begonnen, waarschijnlijk vanuit de Donderdag 22 oktober Doordat Ajax met vertraging uit Griekenland terugkeert, valt de geplande 'video chat' met Dani en Edwin van der Sar op de website van Bruna in duigen. Ajax voert de eerste door de KNVB gepubliceerde 'fair- playlijst' van het seizoen aan. Vrijdag 23 oktober In Geneve vergaderen twaalf Europese topclubs, waaronder Ajax, met de UEFA over de toekomstige opzet van het Europese bekervoetbal. De voorgenomen hervormingen van de UEFA vallen bij de clubs in goede aarde, waardoor zij hun eigen plannen om te komen tot een Superliga voorlopig laten rusten. Ajax en Barcelona voeren in Vinkeveen een onderhoud waarin de irritaties worden weggenomen die eind juli ontstonden naar aanleiding van een eventuele transfer van de gebroeders De Boer naar de Catalaanse club. Tweede-elftalspeler Robert Jan Ravensbergen traint voor het eerst in vijf maanden, waarin hij middels fysiotherapie herstelde van een enkelblessure, onder leiding van conditietrainer Laszlo Jambor. Zondag 25 oktober In een matige wedstrijd wint Ajax in de Amsterdam ArenA met 4-0 van Cambuur AJAX MAGAZINE JANUARI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 88