Wedstrijdverslag van HVC 3 - Ajax 3 (1-5) in het clubblad van februari 1954. Ajax 3 in 1958, met staand derde van links Rob Been. heel- vla*, voor ae rust succes; schot onhoudbaar voor onze doelman. Na de thee spoedig 31 voor Ajax, dank zy Behrens en But ter. Daarna 41 doordat spil der gastheren in eigen doel plaatst. Ten slotte 51 in ons voordeel door fraaie kopbal van „Stanley Matthews" (Been) na voorzet van linksbuiten Van der Zwaag. Mooie prestatie van onze ploeg. Spelers: keeper v. 't Kruys, uiterst betrouwbaar; captain Van Dijk beste wedstrijd van dit seizoen; Rob Dukker, afnemen ën r) T-r DpO; ••ma iii»! Aan het einde van het seizoen 1952-1953 bracht Rob Been die stelling in praktijk. 'Ik had weer een seizoen door verschillende elftallen gezworven. Ik speelde meestal rechtsbuiten, soms rechtshalf. Iedereen noemde me Stanley Matthews, naar de Britse aanvaller. Ik was net als hij een echt pingelaartje. In de week voor Ajax - DOS Foto: W. de Boois kreeg ik een aanschrijving van de club. Aanstaande zondag moest ik meedoen met Ajax 1. De trainer van het eerste, Karl Humenberger, had me daarover niets gezegd. Het was in die tijd gebruikelijk dat opstellingen enkele dagen voor de wedstrijd over de post bekend werden gemaakt.' Ajax - DOS was de voorlaatste wedstrijd van het seizoen. De wedstrijd werd gespeeld op tweede pinksterdag. In de eerste klasse A waren beide clubs inmiddels kansloos voor het kampioenschap, dat die middag door het Heemsteedse RCH zou worden behaald. In de verdediging bij DOS speelde Joop van Basten, die elf jaar later vader zou worden van ene Marcel, beter bekend onder de naam Marco. Het duel tegen de Utrechters liep voor Been op een teleurstelling uit. 'Ik was die dag niet in goeden doen. Het was geen fijne wedstrijd. In het begin werd ik een paar keer neergelegd. Bovendien was het snikkend heet. Niet dat het daar aan lag, hoor. De schuld lag bij mezelf. Het ging gewoon niet. We verloren met 3-2.' Ajax had dat seizoen een goed, maar geen topelftal. Been: 'Golfbewegingen zijn er nou eenmaal altijd. Begin jaren vijftig was het even wat minder. Rinus Michels was onze midvoor. Een goede voetballer was Klaas Bakker, een schakelspeler op het middenveld. Later heb ik nog met hem in het bestuur gezeten. Gerrit Krist was technisch begaafd, net als Gé van Dijk, ook een bekende in die tijd.' Veel contact met die vedetten had de debutant niet. 'Nee. Ook trainer Humenberger negeerde me. Je kreeg geen instructies of zo. Hij zal bij mijn debuut wel iets gezegd hebben in de trant van "ga je gang maar". Ik kelderde na die wedstrijd Foto: Jan Mud Rob Been (links) en jeugdtrainer Han Grijzenhout (rechts) flankeren de B1, waarin onder anderen Sonny Silooy (staand tweede van links), Gerald Vanenburg (midden voorste rij) en John van 't Schip (voorste rij tweede van rechts) speelden. AJAX MAGAZINE JANUARI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 83