12e jaargang nr. 4 januari 1999 Ajax Magazine verschijnt 9 keer per jaar Uitgever: Tema Uitgevers, Debbemeerstraat 25, 2131 HE Hoofddorp Telefoon: 023-563 54 34 Fax: 023-563 30 54 Website: www.temabv.nl. Productie: Albert Aandeweg Hoofdredacteur: Michel Sleutelberg Redactie: Raymond Bouwman, David Endt, Erol Erdogan, Marcelle van Hoof, Erik Somers (beeldredactie) Medewerkers aan dit nummer: Carel Berenschot, Jeroen van den Berg, Herman Bosschieter, Thijs Damsma, Wilfred Genée, Henri Goldsman, Wim Heisterkamp, Reina Hemmes, Rick de Leeuw, Erik van Leeuwen, Tijn Middendorp, Nona Oerlemans, Scato van Opstall, Rik Planting, Michael van Praag, Egbert Jan Riethof, W.F. Schoevaart, Remco Stunnenberg, Simone Tacx, Eric Verhoeven, Klaas Vos, Chris Willemsen Fotografie: Tessa Posthuma de Boer, Wanda Tuerlinckx, Sander Veeneman, Louis van de Vuurst, Yvonne Witte Vormgeving: Vriedesign/John de Vries Omslag: Fotografie: Louis van de Vuurst (Ronald de Boer, Stefan Pettersson), Tessa Posthuma de Boer (Dean Gorré), Yvonne Witte (Winterstop), Wanda Tuerlinckx (Martijn Sanders). Lithografie: Luuk Divendal, Sjoerd Claassen Druk: Roto Smeets Utrecht Distributie: Aidipress Advertentie-exploitatie: Tema Sport: Rolf H. van Aller, Erik Jansen, Pascal Jonkman, Sven Oud Abonnementen: Door het insturen van de antwoordkaart in dit magazine kunt u zich tot wederop zegging abonneren op Ajax Magazine. Een jaargang Ajax Magazine bestaat uit 9 nummers. Voor vragen is de abonnee service dagelijks bereikbaar van 8.30 uur tot 10.00 uur. Het telefoonnummer van de abonneeservice is 023-5638681 Ajax Magazine verzamelband: Door het insturen van de antwoordkaart in dit magazine kunt u de Ajax Magazine verzamelband 1998-1999 bestellen. Het is bovendien mogelijk verzamelbanden van eerdere seizoenen te bestellen. Voor vragen kunt u bellen met de abonneeservice, dagelijks bereikbaar van 8.30 uur tot 10.00 uur. Het telefoonnummer van de abonnee service is 023-5638681 Copyright: Niets uit dit magazine mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever 58 Spitz Kohn Bij Ajax was hij assistent-coach, interim-hoofdcoach, trainer van jeugdelftallen en zaterdagamateurs en scout. Steeds dacht hij: over drie jaar ga ik weg, maar dat dacht hij vijf keer en zo werden het er vijftien. Nu is hij 65 en heeft hij afscheid genomen, maar het vuur brandt voort. 40 Dean Gorré Dean Gorré werd anderhalfjaar geleden door Ajax aangetrokken. Gekocht voor de bank, heette het toen. Maar Gorré voelde zich in zijn eerste seizoen wel degelijk een waardevolle kracht. De cijfers geven hem geen ongelijk, maar nog niemand heeft de echte Dean Gorré gezien. 10 Ronald de Boer Iedereen ging weg, maar Ronald de Boer en zijn broer Frank waren niet geïnteresseerd in het avontuur en het grote geld. Die wonderlijke terughoudendheid bood hoop aan het legioen. De 'Ajacieden voor het leven' veranderden echter van gedachten. 32 Jan Wouters Zaterdag 12 december, Jan Wouters traint het eerste elftal. 35 Sinterklaas De Goedheiligman bezocht het spelershome en werd vervolgens door jong talent op het verkeerde been gezet. 27 Zwarte Zaterdag Zaterdag 12 december was een Zwarte Zaterdag voor Ajax. De club moest afscheid nemen van het gekoesterde ideaal om dat ideaal niet tot een doctrine te laten worden. Het betekende dat afscheid genomen moest worden van Morten Olsen. >»,NU

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 4