Die man is zo goed van zichzelf. Hij is eerlijk, niet gemaakt. Dat siert de mens.' Voel je nu met Feyenoord en FC Groningen nog een band? 'Bij Feyenoord ben ik met een rotgevoel weggegaan, ik stikte daar bijna. Maar als ik nu weer terugdenk aan de mooie tijden bij Feyenoord... dat is natuurlijk ook heel bijzonder. Nogmaals, geluk en shit liggen dicht bij elkaar in de voetbalwereld. Aan mijn tijd in Groningen denk ik alleen maar met plezier terug. Ze hebben mij daar weer aan het voetballen gekregen. Ik woonde er heerlijk. Ik heb daar twee prachtige jaren gehad en er nieuwe vrienden gemaakt. Ik heb in Groningen de zin van het leven teruggevonden.' Je behoort tot het selecte gezelschap dat zowel voor Ajax als voor Feyenoord heeft gespeeld. Doet datje iets? Gorré: 'Ik sta daar eigenlijk niet zo bij stil. Het zijn trouwens twee totaal verschillende clubs, in alle opzichten. Ajax is wereldtop, dat is toch een belangrijk verschil met Feyenoord. Dat is Nederlandse top, maar meer ook niet. Als ik met Feyenoord naar het buitenland ging, waren de mensen niet zo enthousiast als wanneer ik nu met Ajax naar een ander land ga. In landen als Engeland, Portugal en Duitsland staan kinderen ons op te wachten in Ajax- shirtjes. Dat maakt indruk hoor.' Gorré werd zowel met Feyenoord als met Ajax landskampioen. Ironisch genoeg haalde Gorré die titel beide malen binnen in een uitwedstrijd bij FC Groningen. Aan het feest op de Coolsingel bewaart hij een bijzondere, persoonlijke herinnering. 'Dat was echt een ongelooflijke happening, er waren oneindig veel mensen. Het was voor mij zo bijzonder omdat ik een dag later zou trouwen. Toen ik die datum liet vastleggen, had ik nooit verwacht dat we kampioen zouden worden (lacht). Uiteindelijk is dat feest op 31 mei mijn vrijgezellenavond geworden.' Dat Feyenoord het dit jaar goed doet, vindt Gorré leuk. 'Omdat het beter voor onze competitie is.' Om dezelfde reden is hij niet blij met het tijdelijke verval van PSV. Kleine kneepjes Hoewel hij een openhartige persoonlijkheid heeft, betekent dit niet 44 automatisch dat Gorré altijd even gemakkelijk is. Met de trainers Verèl en De Ruiter had hij zelfs conflicten, terwijl hij met Van Hanegem een haat liefdeverhouding had. Hoe kijkt Gorré op zijn trainers terug? Wat hebben ze hem geleerd? Gorré: 'Eigenlijk heb ik van iedereen wel iets geleerd. Onder Verèl heb ik te weinig gewerkt om hem goed te kunnen beoordelen. Van Dick Advocaat heb ik heel veel geleerd. Een keiharde trainer, maar wel een eerlijke man. Hij had AJAX MAGAZINE JANUARI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 44