De perschef zegt tegen de trainer dat hij er rekening mee moet houden dat journalisten zijn auto zullen volgen Bovenkarspel groet Ajax Groesbeek Vrouwenpolder groet Ajax Henk Rietman Raalte Margraten Z'bommel groet Ajax Grolloo De groeten van Elst'99 de Betuwe Lochem Boys groeten Ajax Zuilichem Ajax-fans Veenendaal Paul Onkenhout in de Volkskrant van 28 november Eens per week gaan de twee samen eten, om bij te praten. Van Gaal is ook deze donderdag chique gekleed voor zijn ontmoeting met de president. De perschef zegt tegen de trainer dat hij er rekening mee moet houden dat journalisten zijn auto zullen volgen. Willem Vissers in de Volkskrant van 28 november 'Toen de ArenA werd gebouwd en ik de maquettes zag, dacht ik: wat een prachtig mooi stadion. Maar toen het gordijn openging bij de openingswedstrijd tegen Milan..., toen wist ik het eigenlijk al. Het is net als bij een huwelijk waarbij de man thuiskomt, zijn vrouw ziet en denkt: wat doe ik hier in godsnaam?' Youp van 't Hek in de voetbalshow Aad de Mos bestaat nietin het Haarlemse Café Studio op 30 november 'Ajax moet het huurcontract met de ArenA gewoon uitdienen, het is ten slotte een nette club, en dan ergens anders een nuttig stadion bouwen.' Youp van 't Hek in de voetbalshow Aad de Mos bestaat niet' in het Haarlemse Café Studio op 30 november 'Ik heb wat aandelen voor mijn zoontje van acht gekocht. Hij heeft zich inmiddels verhangen. Althans, dat was hij van plan maar hij kon niet bij het touwtje.' Youp van t Hek in de voetbalshow Aad de Mos bestaat nietin het Haarlemse Café Studio op 30 november 'Als het niet goed gaat, ligt het altijd aan de trainer. Vorig jaar was Olsen nog de absolute top, maar nu kan hij er opeens niets meer van. Hij zal er op korte termijn wel uitgesodemieterd worden. Zo gaat dat in het voetbal. Net zoals dat Duitsers altijd winnen.' Youp van 't Hek in de voetbalshow Aad de Mos bestaat niet' in het Haarlemse Café Studio op 30 november 't Gekke is dat ik Olsen eerder bij Anderlecht dan bij Ajax vind passen. Brussels, gemoedelijker, mooi blond bier. Die skyboxen in de ArenA met die double- breasted pakken pasten net niet bij de Deen. Mart Smeets in Sportweek van 1 december regen juist iets hebben, omdat het in het algemeen mooiere plaatjes oplevert. Ik verheug me ondertussen op een bacootje in de kantine, de ultieme Energy-drink voor passieve sportbeoefenaars. Pas na een uur ben ik weer wat op temperatuur. Ik ontmoet aan de bar schrijvende collega's en begin meteen na te praten over de wedstrijd; over de briljante Moens, maar ook over het ongelukkige moment van de verder goed spelende Frank de Boer. Ik vergeet dat ik fotograaf ben. Pas als Ron Richel afscheid komt nemen, realiseer ik me dat ik helemaal niet heb nagepraat met mijn gelegenheidscollega's. Als ik Louis vind, zie ik dat hij zich al gereed heeft gemaakt voor vertrek. Hij heeft die avond vrij en gaat pas een dag later de doka in. Sportfotografie is een zwaar vak, denk ik. Maar er zijn zeker mooie kanten. Niemand komt zo dicht bij de sport zelf als een fotograaf. Dat besef drong tot mij door, kort voor het begin van de tweede helft in Alkmaar. Ronald de Boer liep op een steenworp afstand van ons wat heen en weer, om door middel van eenvoudige rek- en strekoefeningen de kou te lijf te gaan. Toen iemand dit moment op film vastlegde, deed Ronald iets wat ik wel bijzonder vond: hij zwaaide en stak daarbij zijn duim op. Een mooi gebaar naar een groep vakmensen die regelmatig onder miserabele omstandigheden hun beroep moeten uitoefenen. Jeroen van den Berg

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 248