De sportfotograaf De benen verrichten méér werk dan de geest en dat is wat ongewoon in Amsterdam Pt HtUN MEP IA samenstelling Michel Sleutelberg Het is misschien geen wereldomvattend probleem, maar ik wil u erop wijzen dat in het radioprogramma Langs de Lijn het voorzetsel 'voor' is verdwenen. Niemand van de verslaggevers zegt nog gewoon en begrijpelijk 'het is 1-0 voor Ajax' maar 'het is 1-0 in het voordeel van Ajax'. Jan Mulder in de Volkskrant van 26 oktober Voetballers lezen geen boeken, evenals de meeste journalisten die over voetbal schrijven trouwens, en al helemaal geen poëzie, uitgezonderd wellicht een enkel gedicht van Henk Spaan over pakweg Edwin van der Sar of Michael Mols. Paul Onkenhout in de Volkskrant van 7 november Verwijzend naar de belangstelling van Co Adriaanse voor korfbal, kun je rustig stellen dat de coach van Willem II tijdens het duel met Betis Sevilla door de mand valt. Bert Nederlofin Voetbal International van 11 november Naar Europese maatstaven staat Ajax tussen top en modaal. Net als Olympiakos Piraeus. Ted van Leeuwen in Voetbal International van 11 november De benen verrichten méér werk dan de geest en dat is wat ongewoon in Amsterdam. De schitterende lob waarmee Dean Gorré de wedstrijd twee minuten voor tijd besliste, was een ode aan oude tijden. Die echter wel voorbij zijn. Ajax is een outsider geworden. Ted van Leeuwen in Voetbal International van 11 november Eigenlijk had UDI wel een doelpuntje verdiend, maar onze keeper dacht er anders over. Tijjani Babangida in Voetbal International van 11 november Omdat AZ het geliefde positiespel nooit kon uitvoeren, liep het bijna negentig minuten lang achter de tegenstander aan. Maar dat deed de ploeg met zóveel overgave, dat AZ-Ajax in de modder van De Hout een fantastische 'Engelse' wedstrijd werd. Gelukkig kon het dak boven het gezellige stadion niet worden dichtgeschoven. Frans van den Nieuwenhof in Voetbal International van 11 november FC Barcelona heeft nu een trainer die ik hoor zeggen dat hij vooral ook naar Barcelona is gekomen om een goede organisatie en een Toen ik laatst bij de Hema was om mijn vakantiefoto's te laten ontwikkelen en afdrukken, viel het me op hoe druk het er was. Je kunt sowieso geen winkel meer binnen komen of er is wel ergens een aparte balie voor het laten afdrukken van foto's. Mensen vinden het kennelijk leuk om foto's te maken. Of misschien speelt de aloude Nederlandse krenterigheid een rol: het laten afdrukken van foto's is tegenwoordig goedkoper dan ooit. Fotografie is een populaire vrijetijdsbesteding geworden. Toch is fotografie vooral een ambacht, met heel veel verschillende specialisaties, zoals onder meer portretfotografie, mode, kunst en natuurlijk sport. Binnen al deze categorieën zijn er weer verschillende vakgebieden. Er zijn fotografen die het liefst in een studio werken, maar anderen zijn juist liever onderweg. Dichtbij het nieuws. Tot die laatste groep behoren de fotojournalisten. Toen ik nog geen rijbewijs had, reed ik eens mee met een fotojournalist van een grote Nederlandse krant. Hij was gespecialiseerd in criminaliteit. Trots vertelde hij me over zijn kogelvrije vest dat standaard op de achterbank lag. Een snelle blik achterom leerde me dat hij geen fabeltjes vertelde. Onderweg luisterden we niet naar muziek in de auto, maar stond de politieradio hard aan. De fotograaf vertelde me veel stoere verhalen, over spectaculaire maar ook beruchte schietpartijen waarin hij zich had bevonden. Dat de kogels daarbij om z'n oren vlogen, leek hem weinig te deren. Zijn grootste zorg was het om de fotorolletjes onbeschadigd op de krant af te leveren. Een van zijn collega's, toentertijd 33 jaar en al jaren levend op kroketten en bier, maakte ik een keer van nabij mee. Hij moest in de buurt van de Dam een snelle foto maken bij de opening van een nieuw museum. Ik was daar ook bij aanwezig en keek vreemd op toen hij een half uur later, licht bezweet, opnieuw kwam binnenlopen. 'Aanrijding gehad. Mijn camera vloog zo door de voorruit, dus ik denk dat mijn filmpje eraan is.' Over 244 AJAX MAGAZINE JANUARI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 244