woonde in de planetenwijk en had al meteen een mooie naam voor zijn ploeg. Elf goede spelers had hij zo bij elkaar, dacht Hein. 'Met Ronnie en Peter van HCTO erbij zijn wij onverslaanbaar, zeker als we moeten voetballen tegen wat jij hier in de buurt bij elkaar moet rapen.' 'Ach jij met je grote waffel. In het veld praat je wel anders. Je bent zeker al vergeten dat Klaas en Mark hier in de straat wonen.' Als die twee inderdaad mee wilden doen had hij weinig problemen. Aanstaande zaterdag zou de eerste wedstrijd al kunnen worden gespeeld. FC Sterrenteam - Parkvogels United. Al snel zou de hele stad ervan weten en zouden de aanmeldingen vanzelf komen. 'Hallo, ik ben uit de uitvindersbuurt en wij hebben een elftal dat ook graag aan de competitie mee wil doen en ik hoorde net dat de Zeehelden al in training zijn.' De inschrijving werd een enorm succes. De wedstrijden waren spannend en sfeervol, omdat de hele buurt uitliep om hun jongens te zien spelen. Er kwam een man van de krant om een stuk te schrijven over wat hij de Wilde Pupillenbond noemde. Een concurrent van de bond? Ze schrokken. Zo hadden ze er nog nooit over nagedacht. 'Wij willen gewoon verschrikkelijk graag voetballen, meneer,' hadden ze geantwoord op zijn vraag of er 'financiële motieven aan dit initiatief ten grondslag lagen.' 'En voetballen is het leukste als er iets op het spel staat,' zei hij uit de grond van zijn hart. 'En je leert er dan het meeste van,' vulde Hein instemmend aan. Voor de foto moesten ze samen in het park poseren. Hein in het inmiddels beroemde sterrenshirt en hij in het felgroene Parkvogels-tenue. Broederlijk naast elkaar, want hun vriendschap buiten de lijnen stond buiten kijf. 'Als de gewone competitie verder gaat staan we toch weer in hetzelfde team. Worden we samen kampioen. Wedden?' Het werd een mooi stuk in de krant. Ook in andere steden bleek het een groot succes. Uiteindelijk moest de bond overstag. Daar was het ze allemaal om te doen geweest. Voetballen als er gevoetbald kon worden. Omdat er gevoetbald moest worden. Ze hadden in hun enthousiasme niet gehoord dat er iemand naar boven gekomen was. In de deuropening stond zijn oudere zus Marijke. Achter haar verscholen stond Rene van Balen. 'Zo, wereldsterren, moeten jullie niet snel naar buiten om in een korte broek achter een bal aan te rennen?' Wat kon zijn zus toch vervelend doen. AJAX MAGAZINE JANUARI 1999 223

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 223