Dat is het wrange aan de verwijten die de tweeling nu naar het hoofd geslingerd krijgt. Ooit waren de rollen omgedraaid. De protesten van de tribunes waren niet zo hevig dat de kranten er vol van stonden. En je zou bijna vergeten dat ze tot hun 28ste Ajax wel trouw zijn gebleven. De contracten waren weliswaar prettig ingericht, maar elders was het gras toch duidelijk groener. Later dan alle anderen dachten de De Boertjes aan een vertrek, om de laatste jaren van hun loopbaan nog iets anders mee te maken en nog flink te verdienen. Ronald de Boer: 'Ik ben blij dat ik het nog mee kan maken. De problemen met mijn knie hebben er wel eens zo ernstig uitgezien dat ik niet zeker wist of ik nog lang verder zou kunnen. Nu ben ik 28. Hartstikke jong. En ik voel me goed. Het voetbal is er niet leuker op geworden. Steeds meer spelers moeten het van fysieke kracht hebben. Gogme wordt steeds zeldzamer. Voor ons maakt dat het gemakkelijker en moeilijker. Het wordt gemakkelijker omdat je op slimheid veel kunt winnen; moeilijker omdat je het op kracht gaat afleggen. Ik heb het nooit van van mijn snelheid moeten hebben. Mijn korte passeerbeweging gaat steeds gemakkelijker. Ik kom er nog steeds mensen mee voorbij. Hij is voor mij heel simpel. Het is de gemakkelijkste, maar ook de mooiste beweging. Het gaat erom dat de verdediger altijd moet kiezen hoe hij gaat staan. Hij moet gokken wat je gaat doen. Ga je buitenom, of sleep je hem langs hem? Ik hoef alleen maar het andere te doen van wat hij verwacht dat ik ga doen.' De onzekerheid over het volgende seizoen heeft lang genoeg geduurd. Want hoewel Rob Jansen de zaak moest afwikkelen en Ronald de Boer er pas bij betrokken wilde worden als er een handtekening moest worden gezet, speelde de onzekerheid hem soms toch parten. Ronald de Boer: 'Het is in zulke gevallen belangrijk dat er zo snel mogelijk duidelijkheid is over de situatie. Het liefste heb je de kogel door de kerk. Dan weet je tenminste waarop je je moet richten. Je weet ook niet of de beslissing eraan zit te komen of dat het nog maanden gaat duren. Er zijn immers twee partijen nodig voor een akkoord. Ik denk dat ik beter voetbal als ik weet waar ik aan toe ben. In zoverre lukt het dus toch niet helemaal om het uit je hoofd te bannen. En verder wil ik dit seizoen mooi afsluiten. Om die hele pijnlijke affaire teniet te doen zou eigenlijk een overwinning in de Champions League nodig zijn. Zodat wij konden laten zien dat bij ons het spelletje voetbal nog altijd op de eerste plaats staat. En dat Ajax net zo trots op ons kan zijn als wij op Ajax.' 20 AJAX MAGAZINE JANUARI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 20