'Ik denk als een Ajacied' KATERN AJAX MAGAZINE JANUARI 1999 Stefan Pettersson Zijn vriend Pfeter Larsson had hem allem^^Ki die fijne verhalen over Ajax verteld. Een leuke club, met rustige, aardige mensen. Veel spontane, jonge jongens. Kundige trainers, ook. Gezellig, BSn was het bij Ajax. Stefan zou er zich Man voelen. Stefan Pettersson was amper in Amsterdam of de trainer werd ontslagen, netbestuur werd bedreigd en stapte op en de resultaten waren bedroevend. Een geluk bij een ongeluk: de Zweed begreep niets van de Nederlandse taal en zo ging veel ellende langs hem heen. Hij concentreerde zich op het vak waarvoor hij gehaald was van IFK Göteborg: goed voetballen, doelpunten maken, doelpunten voorbereiden. En dat deed Stefan Pettersson, zelfs in die rumoerige eerste maanden. Een kleine zes jaar later, in 1994, kreeg Pettersson een afscheid dat daarvoor alleen oer-Ajacieden als Sjaak Swart en Johan Cruijff ten deel was gevallen. Pettersson: 'Natuurlijk dacht ik in die septembermaand van 1988: waar ben ik in godsnaam terechtgekomen? Peter Larsson, die ruim een half jaar bij Ajax speelde, had me uitgelegd dat spelen voor Ajax echt iets voor mij was. Qua voetbal was dat zelfs in het begin al zo, want de trainer Kurt Linder wilde op z'n Zweeds, met twee spitsen, gaan spelen. Dat was ik wel gewend, alleen de rest van de spelers zag dat systeem niet zitten. Het botste tussen spelers en trainer. Van het rustige beeld dat Peter van Ajax geschetst had, bleek weinig te kloppen. Ik hield me afzijdig van alle perikelen en stelde me positief op. Zo besloot ik dat ik per se de Nederlandse taal wilde leren. Een noodzaak was dat niet, want iedereen kon Peter Larsson links) schetste zijn landgenoot Stefan Pettersson een beeld van Ajax als een rustige club, waar hij het zeker naar zijn zin zou hebben. De eerste maanden waren allesbehalve rustig, maar naar zijn zin had Pettersson het. De Zweed groeide uit tot een van de populairste Ajacieden aller tijden, waarvan ook het indrukwekkende afscheid dat hem in 1994 ten deel viel, getuigde.

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 192