KATERN voetballen. Tegen FC Groningen verloren we thuis met 3-1, maar ik was de beste speler van het veld. En van PSV kregen we met 4-1 klop. Het Ajax-doelpunt kwam na een fantastische individuele actie van mij aan de achterlijn. Nadat we in de Kuip tegen Feyenoord hadden gespeeld, vroeg Wim van Hanegem nog aan mij of ik naar Feyenoord wilde komen. Daar had ik geen zin in. Ajax was qua spelopvatting en uitstraling voor mij de beste club in Nederland. Ik was weliswaar een buitenlander, maar had met vrijwel geen enkele speler problemen. Alleen Vanenburg zocht strijd, maar dat deed hij met iedereen, naar wat ik gehoord heb ook later bij PSV. Met Vanenburg heb ik heel veel gepraat. Hij twijfelde of hij wel zo goed was. Ik kom nooit naar het buitenland, zei hij. Met jouw techniek en loopvermogen hoef je je nergens zorgen over te maken, vertelde ik hem. Marco van Basten is dankzij mij nog topscorer van de eredivisie geworden. In de laatste competitiewedstrijd tegen Volendam wonnen we met 5-2. Hij scoorde vier keer, waar ik drie maal de bal in het doel had kunnen schieten. Ik legde de bal echter steeds terug op Van Basten. Had ik geen problemen mee. Ik heb één grote fout in mijn carrière gemaakt: ik ben te vroeg bij Ajax weggegaan. Nadat Cruijff in 1985 trainer was geworden, was het duidelijk dat hij het zag zitten in John van 't Schip als middenvelder. Dat ging ten koste van mij. Nu was Van 't Schip een prima voetballer, maar ik had meer techniek en was een betere middenvelder. Van 't Schip had echter goede vrienden, waardoor hij speelde. Hij haalde het echter niet op die plaats. Ik was in oktober 1985 al teruggegaan naar Oostenrijk. Als ik wat geduldiger was geweest, was ik misschien toch op het middenveld terechtgekomen. Mijn vrouw en ik zijn nog heel enthousiast over Holland. De tweeëneenhalf jaar bij Ajax horen tot de leukste van mijn loopbaan. We hebben prettig in Nederland gewoond. Nederlanders zijn eerlijker dan Oostenrijkers. Hier heerst veel jaloezie. Mensen gunnen je niet altijd succes. In Holland speelde ik weliswaar niet veel, maar men zei dan dat ik nog niet in het elftal paste. In Oostenrijk zou men zeggen dat ik er niets van zou kunnen.' "AJAi( MACAZINE JANUARI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 183