KATERN voorstellen van een speler die een Europa- Cupfinale heeft gespeeld. Ik rook mijn kans, en schakelde wat Joegoslavische relaties van Ajax in.' Ajax-lid Dries Blankert, een goede kennis van trainer Rinus Michels, en Blankerts vrouw, een Joegoslavische, brachten Ajax in contact met Vasovic. In Amsterdam zag het echtpaar Vasovic voor het hotel waar de onderhandelingen met Ajax zouden plaatsvinden, een dubbeltje op straat liggen. In Joegoslavië bestaat een spreekwoord, dat zegt: 'Waar het geld op straat ligt, is het goed verdienen'. Dat 'Amsterdamse' dubbeltje was een goed voorteken vond Mirjana Vasovic. In december 1966 tekende haar man een contract voor tweeëneenhalf jaar bij Ajax. Vasovic zou tot volle tevredenheid van beide partijen tot juli 1971 bij Ajax blijven. De stijlvolle en gelouterde libero verloor er aanvankelijk nog een Europa-Cupfinale (waarin hij wéér scoorde, in 1969 tegen AC Milan), maar in juni 1971 zette 'Vasco' eindelijk de kroon op zijn loopbaan met het winnen van een Europa-Cup-1-finale, tegen Panathinaikos. Michels: 'Vasovic was zowel binnen als buiten het veld een voorbeeldig man.' Zó voorbeeldig dat hij het bestuur weieens in verwarring bracht. Nadat in 1969 de besprekingen over een nieuw tweejarig contract tot een goed einde waren gebracht, besloot Vasovic voor het Ajax-bestuur een attentie te AJAX MAGAZINE JANUARI 1999 Met Rinus Michels op de tribune scoorde Velibor Vasovic in 1966 namens Partizan Belgrado in de verloren Europa-Cup-1- finale tegen Real Madrid (1-2). Een aantal Joegoslaven kreeg na afloop toestemming van hun voetbalbond om naar het buitenland te vertrekken. Michels: 'Ik las in die tijd veel internationale sportkranten, waaronder Der Kicker. Daarin zag ik dat Vasovic bij verschillende Duitse ploegen werd aangeboden. Hij weigerde echter een proefwedstrijd te spelen, iets wat ik me kon Rinus Michels was de eerste trainer die een aantal spelers uit het buitenland aantrok. Michels las veel buitenlandse voetbalbladen en kwam zo op het spoor van Velibor Vasovic. Foto: Frans Flemelrijk

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 175