Jubilarissen gehuldigd VARIA Op zaterdag 7 november werden de Ajax-leden die dit jaar respectievelijk 25, 40, 50, 60, 70 en 75 jaar lid van de club waren, door het bestuur uitgenodigd voor een gezellige bijeenkomst in de bestuurskamer van ons sportcomplex de Toekomst. Tegen elven werden de jubilarissen, de meesten vergezeld van hun partners, hartelijk welkom geheten door voorzitter Michael van Praag, vice-voorzitter Hennie Henrichs en de leden van het Bordjesclub-comité Wim Schoevaart, Jan Neefjes en André Kraan. Na de kennismaking en de koffie met gebak opende de voorzitter de feestelijke bijeenkomst. Hij gaf traditiegetrouw een overzicht van het huidige Ajax, mede gezien de ontwikkelingen op het gebied van financiën, de beursgang en het Europese voetbal. Met gepaste trots kon hij zeggen dat Ajax in die ontwikkelingen medezeggenschap heeft. Uit het grote aantal jubilarissen bleek eveneens hoe sterk de band van de leden met onze club is. Daarna richtte onze voorzitter het woord tot ieder van de jubilarissen persoonlijk, te weten: Wim de Geest (25 jaar lid), Wil Deegen (40), Jan de Boer (50), Freek Moinat (50), Ger Mossing Holsteijn (50), Harry Pelser (50), Jany van der Veen (50), George Couton (60), Frans van Douwe (60), Dick Keyzer (60), Cor Timman (70) en Henk Kareis (75). Voor iedere jubilaris had de voorzitter een beschrijving van diens Ajax-activiteiten. Archivaris Schoevaart had zijn best gedaan zoveel mogelijk op papier te zetten. De 25-jarige jubilaris ontving een bord met 25 erop, de 40-jarige een bord met zijn naam erop, de 50-jarigen de gouden Ajax-speld, de 60-jarigen een briljant in hun gouden Ajax-speld en de 70- en 75-jarige beiden een fraai Ajax- horloge. Met vreugde en trots nam eenieder de blijken van waardering in de vorm van de onderscheiding en de woorden van de voorzitter in ontvangst. Aan de dames werd op deze wederom geslaagde huldiging een boeket bloemen overhandigd. Na afloop van het officiële gedeelte bleven velen in het restaurant van de Toekomst informeel nog een tijd gezellig bij elkaar. Voor jubilaris Henk Kareis, 75 jaar lid en 91 jaar oud, was deze morgen extra feestelijk daar zijn dochter uit Engeland was overgekomen en tevens omdat hij Foto's: Louis van de Vuurst deze huldiging samen met zijn eveneens 91-jarige echtgenote mocht meemaken. Gezien zijn lichamelijke problemen komt hij al jaren niet meer bij de wedstrijden van ons eerste en dat was voor onze voorzitter een reden om het echtpaar Kareis uit te nodigen in de bestuursbox voor een van de komende wedstrijden, hetgeen met dankbaarheid werd aanvaard. Daarmee gaan wij op weg naar 1999, wanneer wederom een aantal leden aan de beurt is om gehuldigd te worden. Een Ajax-traditie die in stand zal blijven ter meerdere eer en glorie van onze vereniging Ajax. André Kraan AJAX MAGAZINE JANUARI 1999 1. De jubilarissen van 1998 bijeen op de Toekomst. Staand vanaf links: Jan de Boer, Jany van der Veen, Wil Deegen, Harry Pelser, Freek Moinat, Dick Keyzer, Ger Mossing Holsteijn en Wim de Geest. Voorste rij: Henk Kareis, Cor Timman, George Couton en Frans van Douwe. 2. Voor het 91-jarige echtpaar Kareis werd de huldiging extra luister bijgezet door de aanwezigheid van hun uit Engeland overgekomen dochter. 3. Cor Timman, zeventig jaar lid van Ajax, ontvangt uit handen van Michael van Praag een horloge. 4. Jany van der Veen met zijn dochters Loes en Atie. Achter hen bestuurslid Donald Feldmann. 5. Wil Deegen ontvangt het bij het 40-jarige lidmaatschap behorende bord met naam.

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 161