de Toekomst en bleken de reiskosten achteraf nergens te verhalen. Veertien dagen later gingen we opnieuw op weg, maar omdat het weer ook nu erg slecht was, vreesden we voor een herhaling. Het veld was ook nu niet in optimale conditie, maar de scheidsrechter had dit maal geen bezwaren en stuurde beide ploegen het veld op. Montfoort bleek een ploeg met beperkte voetbalmogelijkheden, maar het ontbrak hen absoluut niet aan werklust. De achterhoede, met een aantal spelers die qua lengte in een basketbalploeg niet zouden misstaan, bracht de bal met verre trappen naar voren en daar stonden een paar spitsen die erg snel waren en bereid achter elke bal aan te gaan. Ajax leek verrast door die speelwijze en kwam steeds een stapje tekort. Dat leidde al na een kwartier tot een 0-1 achterstand, toen de Montfoort-spits vrij voor Dennis van der Wal kon opduiken. Nog was Ajax niet geheel wakker geschud en het bleef in zijn eigen aanvalsopbouw te lang doorborduren om echt gevaarlijk te kunnen worden in het vijandelijke strafschopgebied. Het zou zelfs nog 2-0 worden voor Ajax in de tweede helft orde op zaken wilde gaan stellen. Het tempo ging aan Ajax-zijde omhoog en er kwam Dennis Bogaard John Howijks meer variatie in de aanvalspatronen. Montfoort moest achteruit en wist nog slechts zeer sporadisch op te duiken voor doelman Van der Wal. Achterin werd het steeds meer kunst- en vliegwerk voor de gastheren en een doelpunt kon dan ook niet uitblijven. John Hofwijks zorgde voor de aansluitingstreffer, door aarzelend verdedigen af te straffen en Lloyd de Meza bracht de 2-2 stand op het bord. Ajax kreeg vervolgens nog wat kleine mogelijkheden, maar Montfoort wist, ondanks kramp verschijnselen bij diverse spelers, de gelijke stand vast te houden. Gezien het vertoonde spel in de tweede helft was de uitslag beslist niet verdiend, maar omdat Ajax in de eerste helft had verzuimd echt mee te voetballen, moest iedereen met het resultaat vrede kunnen hebben. Eenrichtingsverkeer In Neck, onder de rook van Purmerend, had Ajax tegen DZS (De Zilveren Schapen) slechts drie kwartier nodig om de gastheren echt kansloos te laten. Direct al bleek dat DZS op alle fronten tekortschoot om het Ajax moeilijk te maken en onze doelman Dennis van der Wal had dan ook een bijzonder rustige middag. Herhaaldelijk verschenen de Ajax- voorwaartsen voor het vijandelijke doel, maar behalve een schot van Said Saïdi- Amor op de lat werd het in het eerste kwartier niet echt gevaarlijk. Toen kwam Ajax echter toch op voorsprong. Dennis Bogaard nam op rechts een vrije trap. De bal draaide over goalie Kok van DZS, die niet uit de modder omhoog kwam, en hoog opspringend kopte Jeffrey Boekelaar de bal hard tegen de touwen. Het werd vervolgens steeds meer eenrichtingsverkeer en tussen de zevenendertigste en veertigste minuut moest DZS definitief capituleren. Een vrije schop van opnieuw Dennis Bogaard belandde op het hoofd van Paolo Meijndershagen, die goed voor de doelman opduikend voor 0-2 zorgde. Nog geen minuut later was het weer Paolo Meijndershagen, dit keer uit een dieptepass van Said Saïdi-Amor (0-3). Laatstgenoemde smaakte vervolgens het genoegen 0-4 te mogen scoren, al had hij daar wel de hulp van de DZS-defensie bij nodig. Zijn afstandsschot werd van richting veranderd, waardoor de doelman van DZS werd verrast en de bal langs zich in de hoek zag vliegen. In de tweede helft leek de organisatie bij de tegenstander wat beter verzorgd, maar dit werd mede mogelijk gemaakt doordat Ajax niet zo nodig meer hoefde. Het was daarom lang niet zo'n leuk schouwspel meer als in de eerste drie kwartier. DZS kon niet echt potten breken en Ajax bleef ook nu de betere ploeg, maar verder dan een kopbal van Said Saïdi-Amor op de paal kwam het niet meer. DZS kreeg in de slotminuten nog enkele kleine kansjes en had de pech dat de arbiter een handsbal van een Ajacied binnen de beruchte lijnen niet kon waarnemen. In de laatste minuut kreeg het sportieve elftal van DZS bijna nog de eretreffer. De bal zeilde weliswaar over Dennis van der Wal, maar ook over de lat en daardoor bleef het verdiend 0-4. AJAX MAGAZINE JANUARI 1999 157

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 157