Vooral afgelastingen ZATOPAq 1 door Wim Heisterkamp foto's Louis van de Vuurst Hoewel de consul van Montfoort om half elf het veld nog had goedgekeurd, vond de scheidsrechter het absoluut onverantwoord om te spelen. Op zich was dat niet zo'n vreemde beslissing, maar wel vreemd was het dat tussen de twee momenten waarop de verschillende beslissingen genomen werden, de weersomstandigheden niet veranderd waren. De vraag komt dan op of de consul andere richtlijnen heeft dan de scheidsrechter. In elk geval kon de Ajax- ploeg onverrichter zake terugreizen naar Door de bijzonder slechte weersomstandigheden in de periode voor de winterstop, werd het eerste zaterdagelftal geconfronteerd met een groot aantal afgelastingen, waardoor het al vier weekeinden achter raakte op het competitieschema. Oefenpotjes bieden nauwelijks soelaas, en een lange competitie-uitloop en de problemen die midweekse inhaalwedstrijden met zich meebrengen, liggen in het verschiet. Twee maal naar Montfoort Het eerste zaterdagelftal moest om de competitiewedstrijd tegen Montfoort af te werken twee maal naar dat dorp reizen. De eerste keer kwamen we helaas tevergeefs. Said Saïdi-Amor Het is een heel verschil met vorig jaar, toen de competitie zeer regelmatig kon worden afgewerkt. Nu dreigt het gevaar, dat we tot eind mei competitieverplichtingen zullen houden, 0É1 nog niet te spreken over midweeksé-inhaalwedstrijden, waarbij diverse spelers vanwege hun werk niet kunnen worden opgesteld of fileproblemen een degelijke wedstrijdvoorbereiding in de weg staan. Gelukkig konden wij toch nog wat vriendschappelijk spelen. Ajax deed dat onder andere op het eigen kunstgrasveld en ook bij Quick Boys, dat beschikt over een perfecte accommodatie, waar men bijna altijd kan spelen. Dat was ook het geval op een dinsdagavond waarop de regen met bakken uit de hemel kwam. Het veld had er nauwelijks onder te lijden en er ontspon zich een aantrekkelijke wedstrijd, waarin de Katwijkers met 2-0 de leiding namen. Maar evenals vorig jaar, toen wij hier 4-4 speelden, kwam Ajax ook nu langszij. Het kreeg zelfs nog een kansje op meer, maar toen onze defensie een paar fouten ging maken, profiteerde de ploeg uit de hoofdklasse koelbloedig en won zij de wedstrijd uiteindelijk met 4-2. Al met al een prima oefenwedstrijd voor zowel de Ajacieden als voor de gastheren. Gastheren van Quick Boys, bedankt. AJAX MAGAZINE JANUARI 1999 155

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 155