w Sa De pose is sierlijk genoeg, maar ook Guillermo Graaven kon zijn elftal tegen Haarlem niet helpen aan het doelpunt dat een overwinning betekend zou hebben. vooral niet het hoofd te laten hangen. Maar in de wedstrijd, op de dag dat alle informatie van de hele week tentoongespreid moet worden, is de ploeg af en toe de kluts kwijt. Harms verbaast zich dan over het ontbreken van de lijn, zodat er van ploegen als Willem II en zelfs van Telstar wordt verloren. Geen maatstaf Aan wedstrijdritme ligt het volgens Harms niet. 'We spelen naast onze competitiewedstrijden ook heel veel vriendschappelijk. Ook tegen lagere elftallen van andere clubs. In die wedstrijden scoren we gelukkig veel, maar eerlijkheidshalve moet ik toegeven dat dat geen maatstaf is.' Daarnaast werd ook tegen het eerste zaterdagelftal van Ajax gespeeld. Na een voorsprong van 1-0 werd uiteindelijk met 3-1 verloren. Voor een leider die de laatste zeven jaar kampioen is geworden, is dit slikken. 'Momenteel hebben we te veel zwakke schakels. Elke week moeten we op onze tenen lopen.' Niet alleen de zwakke schakels zorgen voor problemen bij de Al. Er komt ook nog eens bij dat een van de grootste talenten bij Ajax, Kwame Quansah, een scheurtje in de knieschijf heeft. Die blessure liep hij al op in het duel tegen Willem II. Pas na de winterstop zal hij weer op volle kracht zijn. Bovendien is het voor Ajax nog steeds wachten op een uitspraak van de UEFA over Aaron Mokoena, die zowel bij Ajax als Leverkusen een contract heeft getekend. Hij traint nu wel met de Al, maar hij mag niet spelen. Dus aan hem heeft de ploeg tijdens de competitiewedstrijden nog helemaal niets. Het wordt volgens Harms de hoogste tijd dat een oplossing komt voor deze situatie. Toch is de oude getrouwe leider niet alleen maar negatief over het elftal. 'Af en toe wordt er echt goed gevoetbald. Soms wordt een redelijke eerste helft gespeeld, maar dan is de tweede weer minder en soms is het precies andersom.' Nog steeds wordt er alles aan gedaan om het tij op de Toekomst te keren. Met man en macht wordt gesleuteld aan de selectie, worden er pep-talks gehouden en wordt gezocht naar de oorzaken van de matige prestaties. Zodra de vinger op de zere plek gelegd zal zijn, zal ook de Al weer ouderwets overwinningen behalen. Dat kan niet anders. AJAX MAGAZINE JANUARI 1999 147

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 147