Wachten op de ommekeer Het hoogste jeugdelftal van Ajax heeft het nog steeds moeilijk. Resultaten die de voorgaande jaren vanzelfsprekend waren, laten nu nog steeds op zich wachten. Dit seizoen is een zware dobber voor de A1. Het is wachten op de ommekeer. JtUGV A1 door Simone Tacx foto's Louis van de Vuurst 1 Het gaat nog h^Biaal niet goed en het zal ook niet veel beter worden, vrees ik.' Het zijn de woorden van de bezorgde leider van de A1Cas Harms. Eigenlijk wil hij niet over de resultaten van de ploeg praten. Het is natuurlijk alleen leuk om mooie verhalen te virt ellen over fraaie overwinningen, frachtige individuele acties of nieuwe talenten aan het wmament. itu blijft hij liever stil. Het valt hem zwaar oriNB accepteren dat het vlaggenschip, waarmee hij al jaren in alle uithoeken van Nederland klinkende overwinningen boekt en waarmee hij in vele werelddelen heeft mogen pronken, nu even niet de trots is. De trots van de jeugdopleiding is eventjes van slag. Na een zeer matige seizoensstart, waarin bijvoorbeeld het 5-2 verlies van Vitesse op het eigen veld te denken gaf, leek het elftal een opleving te hebben. 'In Den Haag wonnen we met 4-0 van de plaatselijke FC,' vertelt Harms. 'Er werd goed gespeeld, men vond elkaar. Een ommekeer leek onafwendbaar. Een week later spelen we echter 0-0 gelijk tegen Haarlem, nota bene thuis op onze eigen Toekomst.' De oorzaken van het matige spel van de Al dit seizoen zijn moeilijk te vinden. Jan Olde Riekerink, sinds dit seizoen de trainer van de Al, traint hard en scherp en doet er alles aan om zijn jongens te motiveren Jürgen Seedorf in actie in de wedstrijd van de A1 tegen Haarlem (0-0). AJAX MAGAZINE JANUARI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 145