Op karakter uit de neerwaartse spiraal AfiAK 2 Marc Stu Amper een jaar geleden werd AAarc Stuut (18) door verschillende mensen afgeschreven bij Ajax. Na een ongelukkige actie scheurde hij zijn kruisbanden. Het kostte Stuut zeven maanden van revalideren en knokken voordat hij weer fit werd verklaard door de medische staf. Maar eenmaal terug op het veld werd het een drama. Zijn geest wilde wel maar zijn lichaam zei nee. Weer moest hij gaan knokken. Inmiddels is Stuut de vaste nummer zes in het tweede elftal van Jan Wouters en lonkt een langjarig contract in Amsterdam. Ey hangt een bedrukte stemming in de persruimte van de ArenA. De middag na de pijnlijke nederlaag van Ajax tegen Croatia Zagreb is het een komen en gaan Ban journalisten die allemaal van trainer Olsen willen horen hoe het nu verder moet met AjlA^r De binnenkomst van Mare Stuut is een verademing. Zijn vrolijke gezicht vormt een schril contrast met de bezorgde gelaatsuitdrukking van Olsen. Stuut is een klassiek product uit de Ajax-fabriek. Hij is geboren en getogen in Amsterdam Zuidoost en doorliep vanaf zijn zevende alle jeugdelftallen. Door zijn tomeloze inzet, agressie, felheid en meer dan bovenmodale basistechniek is hij de ideale nummer zes - controlerende door Remco Stunnenberg foto's Louis van de Vuurst middenvelder - in het befaamde Ajax- systeem. Zijn manier van voetballen doet denken aan die van Jan Wouters. Net als zijn huidige oefenmeester is Stuut een intelligente voetballer die bijna altijd goed staat opgesteld. Geen wonder dat Wouters vol lof is over de jonge middenvelder. Stuut: 'Wouters vindt dat ik het heel goed doe. Hij zou graag zien dat mijn contract bij Ajax verlengd wordt.' Stuut heeft momenteel 138 AJAX MAGAZINE JANUARI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 138