Viscaal bij deze actie licht aan, wat voorde scheidsrechter genoeg was om te besluiten naar de stip te wijzen. Tumba schoot de toegekende strafschop onberispelijk in. Na dit doelpunt probeerde Jan Wouters een doorbraak te forceren door twee wissels toe te passen en met vier spitsen te gaan spelen. Ajax werd daardoor wel wat gevaarlijker voor de goal, maar niet zozeer dat je kon zeggen dat de 'Superboeren' met dichtgeknepen billen het slot van de wedstrijd moesten afwachten. Eén keer zag Kofi Mensah, uit een corner van Rody Turpijn, zijn schot met buitenkant rechts over gaan en pal voor tijd verdween de bal uit een schot van Arno Splinter buiten bereik van keeper Martijn Besselink aan de verkeerde kant van de paal. Het betekende de eerste nederlaag van dit Michael Lamey, hier in de oefenwedstrijd tegen Argon, wist in de enige competitiewedstrijd van de afgelopen periode de bal op miraculeuze wijze van de doellijn te werken. Desondanks verloor Ajax 2 het uitduel tegen De Graafschap met 0-1. seizoen voor de jonge equipe van Jan Wouters. We gaan er in ieder geval van uit dat de jongens leergeld uit deze wedstrijd hebben getrokken en in het vervolg niet zullen nalaten feller te spelen en gewoon de strijd durven aan te gaan, ook als er een team tegenover hen staat met daarin vier a vijf spelers met veel eredivisie-ervaring. Jesper Gronkjaer was een van de doelpuntenmakers in het oefenduel tegen Argon (2-0). Zandvoort Door de enorme wateroverlast werd er naast bovengenoemde wedstrijd slechts één keer geoefend tegen een vereniging uit de hoofdklasse amateurs. Argon uit Mijdrecht was onze gast en in een sportief gespeelde wedstrijd werd de einduitslag, door doelpunten van Richard Knopper en Jesper Gronkjaer, 2-0. Door de vele afgelastingen en de slechte - AJAX MAGAZINE JANUARI 1999 133

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 133